Συγκέντρωση κατά της ακρίβειας -

Γεωργαντάς: Κλειδί η συνεργατικότητα -

Τετάρτη, 14 Δεκεμβρίου, 2022

Ξεκίνησαν οι παγκορασίδες του Αλέξανδρου

Ξεκίνησε το πρωτάθλημα των Παγκορασίδων, όπου συμμετέχει και ο Αλέξανδρος Αξιούπολης στον Β΄ όμιλο. Η ομάδα της Αξιούπολης έκανε εκτός έδρας στην Έδεσσα με τον Ίκαρο Έδεσσας μία πολύ καλή εμφάνιση και εξέπληξε θετικά, παρά την ήττα της.

Παίζοντας καταπληκτικό βόλεϊ για την κατηγορία της (με διάρκεια παιχνιδιού 2 ώρες & 10΄), διεκδίκησε με πάθος και πολύ διάθεση την νίκη που κρίθηκε στις λεπτομέρειες, στους 2 τελευταίους πόντους του 5ου σετ και ενώ το σκορ ήταν 13-13, με αποτέλεσμα να χάσει τον αγώνα με 3-2 σετ (25-18, 24-26, 25-12, 19-25, 15-13).

Σύνθεση ομάδας: (Χατζηγεωργιάδης Σταύρος): Τέφα Μελίνα, Παντηρμά Κατερίνα, Τσόνογλου Χρυσή, Παπασταϊκούδη Εύα, Θεολόγου Αθανασία, Τσάφα Μαρία, (L) Παπά Μαρία, Βύσια Ελένη, Τσακαλίδου Άννα, Πατρικίου Ελένη, Παντηρμά Ξανθή.