Τετάρτη, 14 Δεκεμβρίου, 2022

Άρωμα γιορτών στη πόλη του Κιλκίς -

Τρίτη, 13 Δεκεμβρίου, 2022

Νέα νίκη για Αλέξανδρο Αξιούπολης

Η ομάδα των Κορασίδων Του ΑΣ Αλέξανδρου Αξιούπολης είχε μια ακόμα επιτυχία: Νίκησε στην έδρα της τον Μ. Αλέξανδρο Γιαννιτσών με 3-1 σετ (25-17, 28-26, 17-25, 25-16) και βαθμολογικά διατηρείται στην πρώτη θέση με συν δύο βαθμούς από τον δεύτερο Μίλωνα.

Η ομάδα της Αξιούπολης έκανε τα εύκολα δύσκολα. Παρουσίασε δύο πρόσωπα στον αγώνα. Έδειξε την δυναμική της ως ολοκληρωμένη ομάδα και ταυτόχρονα την αδυναμία της σε στιγμιαίες κρίσεις πανικού.

Αγωνιστικά μπήκε δυναμικά στο 1ο σετ και το πήρε σχετικά εύκολα με 25-17. Στα μέσα του 2ο σετ δέχτηκε πίεση από το αντίπαλο ΣΕΡΒΙΣ με αποτέλεσμα να χαλάσει η ποιότητα της υποδοχής να προέλθει ένας εκνευρισμός στην ομάδα και να βρίσκεται πίσω στο σκορ με 22-18. Η αλλαγή πασαδόρου την χρονική εκείνη στιγμή έδωσε άλλο ρυθμό στην ομάδα ανέβασε το ηθικό της και κατόρθωσε να γυρίσει το παιχνίδι παίρνοντας και το 2ο σετ.

Στο 3ο σετ η ψυχολογική κούραση του προηγούμενου σετ δεν τις επέτρεψε στην διεκδίκηση του σετ με αποτέλεσμα να χαθεί. Στο 4ο σετ αποφασισμένες πλέον οι αθλήτριες μας ‘καθάρισαν΄ το σετ και τον αγώνα παίρνοντας τους 3 επιθυμητούς πόντους.

Αλέξανδρος Αξιούπολης (Χατζηγεωργιάδης Σταύρος): Μέλλιου Ειρήνη, Ψαρρά Ειρήνη, Τέφα Μαρία, Παπαδοπούλου Ευγενία, Παντηρμά Κατερίνα, (L1) Αμοιρίδου Ελεάνα, Τέφα Μελίνα, Τσόνογλου Χρυσή, Τσακαλίδου Άννα, Βύσια Ελένη, Πατρικίου Ελένη.