ΑΝΚΙ: Προγράμματα για ανέργους -

Για νέους αγρότες και δυνατότητες -

Δευτέρα, 19 Δεκεμβρίου, 2022

Η Τόλμη σε πανελλήνιο πρωτάθλημα

Πανελλήνιο πρωτάθλημα Kick Boxing της Ελληνικής Ομοσπονδίας ΠΟΚ διεξήχθη στο κλειστό γυμναστήριο “Δύο Αοράκια” στο Ηράκλειο Κρήτης στις 8-9-10-11 Δεκεμβρίου 2022.

Η συμμετοχή ανερχόταν στους 1800 αθλητές –ριες σύμφωνα με την ΠΟΚ καιπραγματοποιήθηκαν σε 8 τατάμικαι 3 ring. Το επίπεδο ήταν πολύ υψηλό με συμμετοχή πρωταθλητών –ρίων μεγάλης εμπειρίας σε όλες τις κατηγορίες. Δικαίωμα συμμετοχής είχαν οικατηγορίες παίδων – κορασίδων, εφήβων – νεανίδων και ανδρών – γυναικών. Τα στυλ που ήταν στο πρόγραμμα ήταν:

Σ’ αυτή την μεγάλη διοργάνωση συμμετείχε καιο Α.Σ “H Tόλμη” Κιλκίς με:

. • Τσαρσηταλίδης Δημήτριος, ανδρών, έως 75 kg, κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στο στυλ Full Contact καιτο χάλκινο μετάλλιο στο στυλ Low Kick καιείναι μέλος της εθνικής Ελλάδος

. • Τσομπάνη Άννα, γυναικών, έως 70 kg, κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στο στυλ Low Kick και αργυρό μετάλλιο στο στυλ Κ1 καιείναι μέλος εθνικής Ελλάδος

. • Πουρσανίδης Σταύρος, εφήβων, έως 63 kg, αγωνίστηκε στο στυλ Kick Light με πολύ καλή παρουσία καιστο στυλ Light Contact αλλά στερήθηκε την διάκριση. Είχε δυναμική παρουσία παρά το ήταν η πρώτη συμμετοχή του σε πανελλήνιο πρωτάθλημα.

Συγχαρητήρια έδωσαν ο πρόεδρος του συλλόγου κ.Ζαμανόπουλος Ιωάννης καιοι προπονητές Λεμονίδης Γεώργιος, Λεμονίδης Σταύρος και Λεμονίδης Μιλτιάδης καιεύχονταικαλή επιτυχία στις διοργανώσεις που έρχονται.