Διασωληνωμένος ο Εμμανουήλ -

Κ. Κιλτίδης με θλίψη και θυμηδία! -

ΚΚΕ: Όχι στη μονάδα αποβλήτων -

Συνεχίζει τον καλπασμό ο Αλέξανδρος

paidiko-podosfairoΣυνέχισε με νίκη η ανδρική ομάδα της Ακαδημίας Αλέξανδρος Κιλκίς κερδίζοντας το Καμπάνη με 3-1 στην έδρα της και διατήρησε την διαφορά των 9 βαθμών από του διεκδικητές του τίτλου στην Α’ Κατηγορία της ΕΠΣ Κιλκίς.

Ένα κακό παιχνίδι σε απόδοση από πλευράς Αλέξανδρου αν και επιβλήθηκε με 3-1 του Καμπάνη ,το μόνο που θα πρέπει να κρατήσει από αυτό είναι οι τρείς βαθμοί της νίκης και τίποτε άλλο.

Το σκορ άνοιξε ο Ψωμιάδης με κεφαλιά σε σέντρα φάουλ του του καλύτερου παίκτη του παιχνιδιού του Σπυριδόπουλου από αριστερά στο 32’.Στην επανάληψη ο Αλέξανδρος δέχθηκε την ισοφάριση με πέναλτι από τον Αιβαζίδη στο 62΄αλλά στο επόμενο 10λεπτο κατάφερε να πετύχει δύο τέρματα και να καθαρίσει το παιχνίδι.

Συνεχίστηκαν τα φιλικά και από τους μικρούς της Ακαδημίας στην Θεσσαλονίκη όπου μετέβησαν 4 τμήματα στις εγκαταστάσεις του Μακεδονικού όπου αντιμετώπισαν τις Ελλήσποντος Κριθιάς, Μακεδονικού, Ιωνικού και Μετέωρα.