Σύνδεση τουρισμού και προϊόντων -

Δραστηριότητες Αλέξανδρου Αξιούπολης

Οι αγωνιστικές δραστηριότητες των τμημάτων βόλεϊ του Αλέξανδρου Αξιούπολης έχουν ως εξής:

• Τμήμα Παγκορασίδων Κ16

Στα πλαίσια του αναπτυξιακού πρωταθλήματος παγκορασίδων η ομάδα μας που βρίσκεται στον Β΄όμιλο της Ένωσης ΕΣΠΕΜ αγωνιζόταν εκτός έδρας με τον Άτλαντα Κιλκίς τον οποίον και νίκησε με 3-0 σετ (11-25, 24-26, 18-25). Το αρνητικό του αγώνα ήταν, οι αθλήτριες των δύο ομάδων (ηλικίας 13-14 χρόνων) να παίζουν σε ένα γήπεδο χωρίς θέρμανση κάτω από χαμηλές θερμοκρασίες τις πρωϊνές ώρες.

Σύνθεση ομάδας. (Σταύρος Χατζηγεωργιάδης):  Παντηρμά Ξανθή, Τέφα Μελίνα, Θεολόγου Αθανασία, Τσακαλίδου Άννα, Νίτση Αντωνία  , Μπούρα Ραφαηλία, Τερζίδου Εβίτα , Δαμακούδη Αλεξάνδρα, Βάτσου Χρύσα, Καραθόδωρου Πηνελόπη, Κοντοπούλου Κατερίνα, Ρουκούδη Λαμπρινή, Καραθόδωρου Ελευθερία.

• Τμήμα Κορασίδων Κ18

Πρωτάθλημα Κορασίδων Κ18 Ένωσης ΕΣΠΕΜ (Γ΄Όμιλος)

Αίας Κιλκίς – ΑΣ Αλέξανδρος Αξιούπολης 0-3 σετ (24-26, 23-25, 22-25)

Η ομάδα του ΑΣ Αλέξανδρου Αξιούπολης κέρδισε με καθαρή νίκη (3-0 σετ) και τον Αίαντα Κιλκίς. Ένα πολύ καλό παιχνίδι, με γεμάτα σε πόντους σετ, με ένταση, με εναλλαγές στο σκορ.

Η ομάδα μας έπαιξε ένα  εξαιρετικό παιχνίδι και στα 3 σετ. Με υπομονή και στοχευμένη τακτική, με πίεση στο ΣΕΡΒΙΣ αλλά κυρίως με πολύ πειθαρχία στο παιχνίδι της και με λίγα λάθη κατόρθωσε να νικήσει την αντίπαλο της.

Η ομάδα μας έδειξε πως έχει αποκτήσει αρκετές εμπειρίες αγώνων, έχει προσωπικότητα, είναι διεκδικητική και έχει πολύ καλή ψυχολογία.

Σύνθεση: (Χατζηγεωργιάδης Σταύρος): Τέφα Μαρία, Παντηρμά Κατερίνα, Παπασταϊκούδη Εύα, Παπά Μαρία, Νίτση Αντωνία, Τσόνογλου Χρυσή, Τέφα Μελίνα, Θεολόγου Αθανασία, Μπακαρτζάκη Αθανασία, Τσάφα Μαρία, Βύσια Ελένη, Πατρικίου Ελένη. Παντηρμά Ξανθή, Ζηλελίδου Θεοδώρα.