Πυροπροστασία σε 75 σχολικές μονάδες -

Νέες αναρτήσεις για δασικ. χάρτες -

Τετάρτη, 13 Ιανουαρίου, 2021

Εθνικός: Πήρε “Χ” στη Καστοριά

kilkisiakos-p.agioneriΣε ένα ματς που θα ξεχαστεί γρήγορα η Καστοριά υποδέχτηκε τον Εθνικό Νέου Αγιονερίουγια την 2η αγωνιστική του πρώτου ομίλου της Γ’ Εθνικής. Με τους γηπεδούχους να εμφανίζονται ανέτοιμοι και τους φιλοξενούμενους να δείχνουν ιδιαίτερη προσοχή στα μετόπισθεν, το 0-0 παρέμεινε ως το σφύριγμα της λήξης.

Πάντως στις ευκαιρίες υπήρξε ισοπαλία καθώς στο πρώτο μέρος η Καστοριά βρέθηκε κοντά στο γκολ όταν στο 43’ ο Σαπανίδης έκανε το σουτ με τον Καλογεράκη να διώχνει με δυσκολία, ενώ στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Μπακαρόπουλος έκανε το σουτ και ο Αθανασιάδης έδιωξε σχεδόν πάνω στη γραμμή.

ΚΑΣΤΟΡΙΑ: Κοκκινίδης, Μπαϊρακτάρης, Σπανός, Σουμελάς, Αθανασιάδης, Μηλιάτης, Σαββαΐδης, Καλαϊτζίδης (73’ Γανώλης), Τσαμασλίδης (61’ Γεωργιάδης), Σαπανίδης, Ντάμζι (46’ Μπαρόζης)

ΕΘΝΙΚΟΣ Ν. ΑΓΙΟΝΕΡΙΟΥ: Καλογεράκης, Σακκάς (60’ Παπαδόπουλος), Γκέληνος, Μιλκούδης, Αποστολάς, Καρασίμος, Αλμπάνης, Όρφανός, Μάτσικας (77’ Χατζησταφάνου), Στεφανίδης, Πεχλιβανίδης (77’ Μπακαρόπουλος).