Συνάντηση Παππά με Τζιτζικώστα -

Τρίτη, 21 Νοεμβρίου, 2023

Στο δρόμο κι οι φοροτεχνικοί -

Τη πρώτη νίκη του σημείωσε ο ΓΑΣΚ

Τη πρώτη νίκη του στο φετινό πρωτάθλημα σημείωσε ο ΓΑΣ Κιλκίς, στη χρονιά που επέστρεψε στα μεγάλα σαλόνια, σε ένα ματς… δίχως αύριο απέναντι στον Πανελλήνιο, το οποίο οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν με 22-23 στην Κυψέλη, και έχουν μεγάλο αβαντάζ για την παραμονή τους στην κατηγορία.

Οι γηπεδούχοι απέκτησαν μεγάλο προβάδισμα στα μέσα του ημιχρόνου, όμως σταδιακά το Κιλκίς μείωνε την απόσταση και πήγε στα αποδυτήρια όντας στο -4 (14-10). Στην επανάληψη, κρατούσαν τη διαφορά ως έχει και σταδιακά μείωναν κι’ άλλο, ισοφάρισαν σε 20-20 και στο φινάλε πήραν τη νίκη.

Τα πεντάλεπτα: 3-1. 8-2, 10-5, 11-7, 12-9, 14-10 (ημχ.) 15-12, 16-13, 17-15, 18-17, 20-20, 22-23

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ (Σαμαράς): Δούγιας, Αναγνωστόπουλος 4, Δανέζης, Βερτζώνης, Τοκατζόγλου 1, Στάθης 3, Νάκος 2, Ρούσος 7, Σκουρτάι 1, Προκοπίου, Κουτουλογένης 3, Βλαχοθανάσης, Αλικάκος, Χατζηγιάννης.

ΚΙΛΚΙΣ (Γεωργιάδης): Μποροντάι 1, Ραντόισιτς 2, Μέτσης 2, Κυπραίος 2, Μήγγας 3, Φαχαουρίδης Σ. Ελευθεριάδης 4, Γιαννακίδης, Καρβουνίδης, Σιγγιρίδης 2, Φαχουριδης Α., Μπέρεζνι 7, Γιαννακόπουλος, Γιαβασίδης, Ταραμονλής, Πάσαλιτς.

Διαιτητές: Σκλαβενίτης-Βήτας, Κόκκινη: 59:56 Μποροντάι, Δίλεπτα: 5-4, Πέναλτι: 0/1-1/1.