ΕΝΙΚ: Στηρίξτε το νοσοκομείο μας -

Περιπατητές: Υπέρ της μονάδας αλλά… -

Τρίτη, 23 Φεβρουαρίου, 2021

Άρης: Έγραψε ιστορία με “εννιάρα”

Εννέα τέρματα πέτυχε ο Μ.Γ.Σ. ΑΡΗΣ Παντελεήμονα στην αναμέτρηση με τον ΘΡΙΑΜΒΟ Μουριών για την 9η αγωνιστική του  πρωταθλήματος καταγράφοντας την μεγαλύτερη σε εύρος νίκη στη σύγχρονη  ιστορία του.

36. Μ.Γ.Σ. ΑΡΗΣ ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΟΝΑ (2011-2012)

Με τον Παναγιωτίδη Πασχάλη να σκοράρει τρεις φορές στο 24ο, 32ο, και 35ο λεπτό  και με τους Παναγιωτίδη Γεώργιο και Νικολαΐδη Ανέστη να βρίσκουν δίχτυα στο 1ο και 19ο λεπτό αντίστοιχα όλα είχαν τελειώσει με το σφύριγμα της λήξης του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μισό η ομάδα πέτυχε άλλα τέσσερα τέρματα με τους Τσαπαρίδη Αντώνιο στο 48ο, Σιάνα Ιωάννη στο 62ο, Παναγιωτίδη Πασχάλη στο 75ο και Νικολαΐδη Ανέστη στο 78ο λεπτό πραγματοποιώντας μια εξαιρετική εμφάνιση.

Μετά και το τέλος της ένατης αγωνιστικής η ομάδα παρέμεινε στην 6η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 13 βαθμούς και συντελεστή 20-6 τέρματα.

Επόμενη αναμέτρηση για τον Μ.Γ.Σ. ΑΡΗ Παντελεήμονα την Κυριακή 4 Δεκεμβρίου στις 15:00 εκτός έδρας με την ΔΟΞΑ Βαπτιστή.