Δ. Κιλκίς: Στα Λατσιά αντιπροσωπεία του -

Δ. Κιλκίς: Σε δράση τα μηχανήματα -

Xρυσή ισοπαλία και τώρα …τελικός!

*Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ ΗΜΑΘΙΑΣ – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΛΑΓΙΑΣ 0 – 0.

Νέα (λευκή) ισοπαλία για την Αναγέννηση Πλαγιάς και πλέον ο δρόμος είναι μονόδρομος για νίκη στην τελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος για να επιτευχθεί ο στόχος της σωτηρίας.

Η τελευταία έξοδος της ομάδας του νομού Κιλκίς στην Ημαθία είχε ευτυχή κατάληξη με μια ομάδα που πάλεψε από το πρώτο έως το τελευταίο σφύριγμα της αναμέτρησης. Η λευκή ισοπαλία για τους παίκτες του Γ.Χατζηιωαννίδη είναι ένα πολύ καλό αποτέλεσμα καθώς η ομάδα της Πλαγιάς κρατά την τύχη στα χέρια της και την ερχόμενη τελευταία αγωνιστική αντιμετωπίζοντας στην έδρα της την Θύελλα Σαρακηνών εφόσον κερδίσει επιτυγχάνει τον στόχο της την παραμονή στην γ’ εθνική κατηγορία.

Το παιχνίδι:

Τρίκαλα Ημαθίας και Αναγέννηση Πλαγιάς είχαν αμφότερες από ένα καλό ημίχρονο οι γηπεδούχοι το πρώτο σαρανταπεντάλεπτο και οι φιλοξενούμενοι στην επανάληψη αλλά καμιά εκ των δύο αντιπάλων δεν βρήκαν δίχτυα. Και το αποτέλεσμα είναι δίκαιο πέρα ως πέρα.

Στο πρώτο ημίχρονο όπου οι παίκτες της ομάδας του Ν.Ημαθίας διατήρησαν την πρωτοβουλία έφτασαν πολύ κοντά στο γκολ – στο 41ο λεπτό κέρδισαν πέναλτι – αλλά ο Ιπποκράτης Τριανταφυλλίδης είπε όχι και αποσόβησε τον κίνδυνο παραβίασης της εστίας του.

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν μονόλογος για το Πλαγιώτικο συγκρότημα όμως οι προσπάθειες των παικτών της Αναγέννησης δεν είχαν θετική κατάληξη και η αναμέτρηση έληξε με τον πολύτιμο βαθμό της ισοπαλίας η οποία πια δείχνει το δρόμο του … τελικού της τελευταίας αγωνιστικής. Εκεί που με νίκη στο Δημοτικό Στάδιο Κιλκίς με αντίπαλο την Θύελλα Σαρακηνών η επίτευξη του αρχικού, βασικού στόχου για την παρούσα αγωνιστική χρονιά, της παραμονής θα αποτελέσει την καλύτερη εξέλιξη για την ομάδα του νομού Κιλκίς.

Τελικό σκορ 0 – 0 δίκαιο αποτέλεσμα και όλα για όλα πλέον για νίκη στην τελευταία αγωνιστική στον αγώνα που θα ολοκληρώσει την φετινή ”παρθενική” και συνάμα ιστορική πορεία στο πρωτάθλημα της γ’ εθνικής κατηγορίας για την ομάδα της Αναγέννησης Πλαγιάς.

Διαιτητές: οι κ.κ. Ασλανίδης, Καλορογιάννης και Μαυρογιώργης (βοηθοί), συνδέσμου Ν.Πιερίας.

Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων (Πρίντζιος): Αργυρόπουλος, Ατανάσοφ (86΄ ΚοπάτσιΆλντι), Κιρκιλιανίδης, Χατζόπουλος Ν., Πέικος, Αβραμόπουλος, Σωτηράκης, Λίτσι (86΄ Δελιόπουλος), Κέλο (57΄ Τσιρίδης), ΚοπάτσιΆλεξ (86΄ Κατράνας), Κίτσας (71΄ Περπερίδης).

Αναγέννηση Πλαγιάς (Χατζηιωαννίδης): Τριανταφυλλίδης Ιππ., Ορφανίδης, Παπαδόπουλος Κ. (89΄ Παπαδόπουλος Γ.), Σερταρίδης, Τριανταφυλλίδης Ν., Παπαδόπουλος Σωκρ., Μπελίτσας (74΄ Γρηγοριάδης Αλ.), Γρηγοριάδης Μιλτ. (89΄ Αμαλίδης), Παπαδόπουλος Τηλ., Παντελιάδης, Παρπουτσής (81΄ Ιωαννίδης Δ.).