Παιονία: Η ιστορία σε λεύκωμα Χρ. Ίντου -

Παρασκευή, 22 Μαρτίου, 2024

Δ. Κιλκίς: Στα Λατσιά αντιπροσωπεία του -

Δ. Κιλκίς: Σε δράση τα μηχανήματα -

6η σερί νίκη για Αλέξανδρο Κιλκίς

Την έκτη συνεχόμενη νίκη του πέτυχε ο Αλέξανδρος Κιλκίς εκτός έδρας επί της Θύελλας Αγίου Πέτρου με 1-3 και είναι πλέον μόνη πρώτη στο βαθμολογικό πίνακα του πρωταθλήματος.

Από το πρώτο μέρος η ομάδα του Αλέξανδρου κυριάρχησε στον αγώνα αποδίδοντας ωραίο ποδόσφαιρο και προηγήθηκε στο ημίχρονο με 0-3 ,με γκολ των Τζεβελέκη 16’, Αγαθαγγελίδη 38’και Ιωαννίδη στο 40’.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα έχοντας στο νου της τον αγώναΚυπέλλου στην Πλαγιά της Τετάρτης  με την ομώνυμη ομάδα, κατέβασε ρυθμούς πράγμα που εκμεταλλεύτηκαν οι αντίπαλοι μειώνοντας σε 1-3.

Απόντες από την αναμέτρηση ήταν ο τραυματίας Κοτσαμποικίδης και ο στρατευμένος Τσολακίδη. Ένα γεγονός έκλεψε την παράσταση και αυτό δεν ήταν άλλο από το ντεμπούτο μετά από το ατύχημα του ποδοσφαιριστή μας Στάθη Παπαδόπουλου, ο οποίος έδειξε ότι μπορεί και το αξίζει να αγωνίζεται για την μεγάλη του αγάπη το ποδόσφαιρο.

Το μυαλό όλων στον Αλέξανδρο Κιλκίς πλέον στρέφεται στον αγώνα Κυπέλλουστην Πλαγιά όπου ο Αλέξανδρος με νίκη περνάει στον τελικό της διοργάνωσης. Σημειωτέον ότι επανέρχονται στην ομάδα για τον αγώνα αυτόν οι Κοτσαμποικίδης και Τσολακίδης και άπαντες θα τα δώσουν όλα για την πρόκριση.

ΕΛΠΙΔΕΣ: Νίκησαν με ανατροπή

Τον Απόλλων Μαυρονεριου νίκησαν το Σάββατο με 3-1 στο γήπεδο της Ευκαρπίας οι Ελπίδες Κιλκίς ,παρότι βρέθηκαν πίσω στο σκορ με ένα ξέσπασμα στο δεύτερο ημίχρονο πήραν τους τρεις βαθμούς.

Όπως προείπαμε οι φιλοξενούμενοι μπήκαν καλύτερα και ευτύχησαν να προηγηθούν στο 18′ με τον Γιάννη Τσοποζιδη να μην αστοχεί από την άσπρη βούλα και το σκορ δεν άλλαξε ως την ανάπαυλα.

Στο δεύτερο σαρανταπεντάλεπτο οι γηπεδούχοι αντεπιτέθηκαν και ισοφάρισαν γρήγορα με απευθείας βολέ από τον ΕρλιΜπουσδρα στο 55′, για να κάνουν την ανατροπή επτά λεπτά αργότερα με κοντινό πλασέ του Αλεξανδρίδη. Την νίκη των Ελπίδων σφράγισε στο 75′ με ατομική ενέργεια ο Χρήστος Παπαδόπουλος.