Στις κάλπες για τους υποψήφιους -

Οι δήμαρχοι για το 2ο τμήμα ΑΕΙ -

Πέμπτη, 11 Απριλίου, 2024

2η νίκη για την ομάδα Δήμου Παιονίας

Με την 2η νίκη της καλαθοσφαιρικής ομάδας του Δήμου Παιονίας συνεχίστηκε το Πρωτάθλημα Καλαθοσφαίρισης της Α’ κατηγ. Ανδρών Ε.ΚΑ.Σ.ΚΕ.Μ. περιόδου 2014 – 2015, αυτή τη φορά με αντίπαλο την ομάδα της Αλεξάνδρειας Ημαθίας και τελικό σκορ 73 – 59.

181020141395-001Η ομάδα του Πολυκάστρου χωρίς να δυσκολευτεί ιδιαίτερα «τελείωσε» τον αγώνα ουσιαστικά από το Α’ 10λεπτο όπου και πήρε μια σημαντική διαφορά 18 πόντων η οποία στάθηκε αδύνατο (όπως αποδείχθηκε τελικά) να καλυφθεί από τους φιλοξενούμενους, παρά τις προσπάθειες που κατέβαλαν ειδικά στο 2ο και 3ο 10λεπτο.

Ενορχηστρωτής και εκτελεστής ο Μπάμπης Ημερίδης που πέτυχε 36 πόντους με 4 τρίποντα και πλαισιώθηκε επάξια από τους υπόλοιπους συμπαίχτες του που πραγματοποίησαν σπουδαία εμφάνιση.

Τελικό σκορ 73 – 59  [ημίχρονο 41 – 29]

Τα δεκάλεπτα : 31 – 13, 10 – 16, 16 – 21 & 16 – 9.

ΕΥΑΘΛΟΣ ΜΑΚΕΔΟΝΕΣ (Παπαδόπουλος Γεώργιος & Ακριτίδης Γεώργιος) : Γκαντίδης Μιχάλης (2 π.), Σιώπκας Δημήτρης (6 π.), Ημερίδης Χαράλαμπος (36 π./4 τρίποντα), Πούλος Παναγιώτης (4 π.), Τάτσης Παύλος (2 π.), Πολυχρονίδης Τάσος (5 π./1 τρίποντο), Βαρβούτας Στυλ. (10 π.), Λέφας Ανδρέας (2 π.), Βακιρλής Δημ. (2 π.), Κουλούκης Σπύρος (4 π.), Κυρήκος Μηνάς (συμμετοχή).

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ : Ελευθεριάδης Πλούταρχος & Τσοχανταρίδης Νικόλαος. (Πολύ Καλοί)

Επόμενη αγωνιστική : ΓΑΣ ΒΑΦΥΡΑΣ – ΕΥΑΘΛΟΣ ΜΑΚΕΔΟΝΕΣ ΠΟΛΥΚΑΣΤΡΟΥ (25/10/2014 και Ω/18:00’) Κλειστό Γυμναστήριο Δίου Πιερίας.