Σάββατο, 13 Απριλίου, 2024

Διευρύνουν τη συνεργασία τους -

Παρασκευή, 12 Απριλίου, 2024

Τον σταμάτησαν στο παρά πέντε!

Ισόπαλος αναδείχτηκε ο Μ.Γ.Σ. Άρης Παντελεήμονα στην εκτός έδρας αναμέτρηση με αντίπαλο την Δόξα Βαπτιστή.

Το τελικό 1-1 σκορ διαμορφώθηκε από δυο τέρματα του φιλοξενούμενου Μ.Γ.Σ. Άρη Παντελεήμονα. Αρχικά από ένα ακόμη τέρμα στο πρωτάθλημα του Φαρμάκη Αστέριου στο 60ο λεπτό και εν συνεχεία από αυτογκόλ του Παπαδόπουλου Κωνσταντίνου στο 85ο μετά από καταφανέστατο επιθετικό φάουλ που δεν υπέδειξε ο διαιτητής της αναμέτρησης Παπαμιχαηλίδης.

Καλύτερος και στα ενενήντα λεπτά ο Μ.Γ.Σ. Άρης Παντελεήμονα δεν αξιοποίησε τις αρκετές ευκαιρίες που δημιούργησε ενώ είχε και δοκάρι στο πρώτο μισό της αναμέτρησης με τον Χαρίτο Χρήστο.

Μετά την ολοκλήρωση και της έβδομης αγωνιστικής η ομάδα εξακολουθεί να βρίσκετε στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 11 βαθμούς και συντελεστή 11-9 τέρματα.

Επόμενη αναμέτρηση για τον Μ.Γ.Σ. Άρη Παντελεήμονα (παρεμβάλλεται ρεπό), την Κυριακή 18 Νοεμβρίου εντός έδρας στις 15:00 με αντίπαλο τον πρωτοπόρο Αστέρα Μεγάλης Βρύσης.