Διευρύνουν τη συνεργασία τους -

Παρασκευή, 12 Απριλίου, 2024

Σάρωσε τα μετάλλεια ο ΓΑΣ Κιλκίς

gask*Στο σχολικό πρωτάθλημα ανωμάλου δρόμου.

Το σχολικό πρωτάθλημα ανωμάλου δρόμου, το οποίο τελικά δεν ήταν ανωμάλου αφού έγινε στο δημοτικό στάδιο Κιλκίς λόγω βροχόπτωσης, πραγματοποιήθηκε την Πέμπτη 21/2. Εκεί ο ΓΑΣΚ είχε εντυπωσιακή συγκομιδή μεταλλίων με τους αθλητές-τριές του.

Στα 2000μ. κοριτσιών γυμνασίων η βαδίστρια Ελένη Φωτιάδου κατέλαβε την 2η θέση με 8.27. Στον ίδιο αγώνα η Χριστίνα Μπατάρα πήρε την 3η θέση μετά από πολύ καλή εμφάνιση με 8.39, ενώ και η Κατερίνα Ράδη τερμάτισε. Στα 4000 μ. αγοριών λυκείων ο Αιμίλιος Μαβίδης πέτυχε την πρώτη του νίκη σε σχολικό ανωμάλου και επικράτησε εύκολα με 14.53. Σε μία κούρσα “ζέσταμα”, η Ευρυδίκη Ασημακίδου πήρα τη νίκη χωρίς κόπο στα 3000μ. κοριτσιών λυκείων με 13.53 ενώ την Τρίτη θέση κέρδισε η Κατερίνα Χατζηγεωργίου.

Οι επιτυχίες των νεαρών αθλητών καταδεικνύουν την πολύ καλή δουλειά που γίνεται στα αγωνίσματα αντοχής στον ΓΑΣΚ.