Στις κάλπες για τους υποψήφιους -

Οι δήμαρχοι για το 2ο τμήμα ΑΕΙ -

Πέμπτη, 11 Απριλίου, 2024

Παντελεήμονας: Πήρε ακόμη έναν βαθμό

aris-panteleimona-kilkisΌταν καταφέρνει να μην χάσει σε ένα παιχνίδι που δεν άξιζε να νικήσει, τότε ο βαθμός της ισοπαλίας που κατέκτησε ο Μ.Γ.Σ. Άρης Παντελεήμονα στην αναμέτρηση με την Δόξα Βαπτιστή κρίνετε απολύτως ικανοποιητικός.

Το τελικό 2-2 σκορ διαμορφώθηκε στο δεύτερο ημίχρονο του αγώνα με τους φιλοξενούμενους όμως να έχουν τις ευκαιρίες στο πρώτο για να προηγηθούν. Το σκορ άνοιξε ο Σαρναζίδης Φώτης για λογαριασμό της ομάδας του Μ.Γ.Σ. Άρη Παντελεήμονα σημειώνοντας το 1-0 με απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 55ο περίπου λεπτό με τους φιλοξενούμενους όμως στην συνέχεια να κάνουν την ανατροπή με δυο συνεχόμενα τέρματα. Δυο λεπτά πριν από το τέλος της αναμέτρησης ο Φαρμάκης Αστέριος ισοφάρισε σε 2-2 με κοντινό πλασέ δίνοντας έτσι τον έναν βαθμό και την ικανοποίηση της ισοπαλίας.

Μετά την ολοκλήρωση και της δέκατης έβδομης αγωνιστικής η ομάδα βρίσκετε στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 25 βαθμούς και συντελεστή 23-26 τέρματα.

Επόμενη αναμέτρηση για τον Μ.Γ.Σ. Άρη Παντελεήμονα, παρεμβάλετε ρεπό, την Κυριακή 24 Φεβρουαρίου εκτός έδρας στις 15:00 με αντίπαλο τον πρωτοπόρο Αστέρα Μεγάλης Βρύσης.