Δ. Κιλκίς: Στα Λατσιά αντιπροσωπεία του -

Δ. Κιλκίς: Σε δράση τα μηχανήματα -

Η συμμετοχή του ΓΑΣΚ στο 3ο Αλιγκάρι

Σε ένα όμορφο τοπίο στο δάσος του Πάικου και συγκεκριμένα στα Μεγάλα Λιβάδια του Δήμου Παιονίας διοργανώθηκε για τρίτη χρονιά το Αλιγκάρι Run σε ένα διήμερο εκδηλώσεων, στις 3 και 4 Δεκεμβρίου.

Ο Γ.Α.Σ. Κιλκίς είχε συμμετοχή και σε αυτή την διοργάνωση με την παρουσία δύο νεαρών ταλαντούχων αθλητών στα 3 χιλιόμετρα.

Ο Σάββας Χνιτίδης κατέκτησε την πρώτη θέση με 12.08 ανάμεσα σε 72 αθλητές και αθλήτριες που τερμάτισαν τη διαδρομή και έδειξε ότι είναι σε καλό «δρόμο» σε μία χρονιά με φιλοδοξίες.

Ο Θανάσης Καμπράνης ήταν 4ος στην γενική κατάταξη και 3ος στην κατηγορία των αντρών με 12.37 κάνοντας πολύ καλή εμφάνιση.

Οι δύο αθλητές του Φίλιππου Μισαηλίδη είναι γεννημένοι το 2008 κι εφέτος «μπαίνουν» ουσιαστικά στις αγωνιστικές υποχρώσεις της ομάδας του Κιλκίς έχοντας μεγάλες δυνατότητες.

Η προετοιμασία των αθλητών του Γ.Α.Σ.Κ. συνεχίζεται με προοπτική τους αγώνες κλειστού στίβου που θα πραγματοποιηθούν κατά τη διάρκεια του χειμώνα.