“Στο αυλάκι” το αρδευτικό Μουριών -

Παρασκευή, 19 Απριλίου, 2024

“Καταρρέει το Νοσοκομείο Κιλκίς” -

Επιστροφή στις νίκες μς άνεση!

Με μάτι που γυαλίζει μπήκαν οι παίκτες του ΑΕΤΟΥ στον αγώνα με τον Κολινδρό, με το 1ο δεκάλεπτο να κλείνει με διαφορά 20 πόντων.

Η διάθεση ήταν ίδια και στην άμυνα, με το ημίχρονο να κλείνει 41-17.

Το 3ο δεκάλεπτο ξεκίνησε με το ίδιο πάθος στην άμυνα, η οποία ήταν καταλυτική, ώστε η ομάδα να βρει σκορ μέσα από σουτ.

Στο 4ο δεκάλεπτο δοκιμάστηκαν σχήματα με τον αγώνα να κλείνει με 78-44.

Πολύ θετική η παρουσία των παιδιών που ήρθαν από τον πάγκο.

Τέλος πολύ θετικό στοιχείο το γεγονός να βρίσκονται τέσσερις έφηβοι στην ομάδα, οι οποίοι άρπαξαν την ευκαιρία από τα μαλλιά.

Δεκάλεπτα: 27-7, 41-17, 62-29, 78-44.

ΠΑΣ ΑΕΤΟΣ ΚΙΛΚΙΣ (Καμψιάδης Χάρης): Φιλιππίδης Γιώργος 3 (1), Βαϊτσούδης Λάζαρος 7 (1), Ζύμπερι Διονύσης 17 (4), Χειρούλης Αντώνης 9 (3), Γρηγοριάδης Ανέστης, Μπουρουτζάκης Βαλάντης, Μουρζίδης Δημήτρης 12, Μαργαριτίδης Θεόκλητος 15 (5), Τσακλίδης Βασίλης 4, Βαταμίδης Σταύρος, Αμοιρίδης Νίκος, Κόγιας Θωμάς 11 (1).

ΠΑΙΔΙΚΟ 19/1/2020

Οι παίδες του ΑΕΤΟΥ αντιμετώπισαν στο ΔΑΚ Κιλκίς την ομάδα του Εύαθλου Πολυκάστρου.

Πολύ δυνατό και καλό παιχνίδι και από τις 2 ομάδες με ωραίες φάσεις, σασπένς και κατάληξη στην παράταση.

Τα παιδιά του ΑΕΤΟΥ έδειξαν χαρακτήρα και πέτυχαν πολλές ανατροπές, αφού βρέθηκαν να χάνουν με 15 πόντους στο 1ο δεκάλεπτο και 10 στο τέλος του ημιχρόνου. Στην παράταση βρέθηκαν πάλι πίσω με 43-47, αλλά με ένα 6-0 έκαναν το τελικό 49-47.

Κανονική διάρκεια 41-41. Τελικό, μετά την παράταση 49-47.

ΠΑΣ ΑΕΤΟΣ ΚΙΛΚΙΣ (Κόγιας Θωμάς): Χειμωνίδης Δ 7(1), Γκιουλέκας Α 2, Στράντζαλης Α, Ασιγκίδης Α 13, Φιλιππίδης Θ, Μέλλανι Ρ, Τεβρετζίδης Χ, Σταφυλίδης Σ, Ημερίδης Α, Γιάννογλου Π 13, Αμοιρίδης Π 14(1), Κάργιος Χ 2.

ΜΙΝΙ

Στη Νάουσα ταξίδεψε το Μίνι του ΑΕΤΟΥ, όπου αντιμετώπισε τον πολύ δυνατό Ζαφειράκη.

Καλή εμφάνιση απέναντι στην πιο δυνατή ομάδα του ομίλου. Οι δύο ομάδες συμβάδισαν στο σκόρ μέχρι την 4η περίοδο, όπου η ομάδα δεν άντεξε λόγω κούρασης και έλλειψης πείρας.

Τελικό σκόρ 60-38.

ΠΑΣ ΑΕΤΟΣ ΚΙΛΚΙΣ (Πούλιος Γιάννης): Ασιγκίδης Α, Αντωνίου Γ, Γιοβανούδης Α, Γιάννογλου Κ, Γιάννογλου Π, Καπίδης Γ, Καβάζης Δ, Κάργιος Χ, Ματθέλης Σ, Στεφανίδης Θ.