“Στο αυλάκι” το αρδευτικό Μουριών -

Παρασκευή, 19 Απριλίου, 2024

“Καταρρέει το Νοσοκομείο Κιλκίς” -

Επίδειξη δύναμης μ` όπλο την έδρα

gaskilkis1Σε ένα ακόμα παιχνίδι στο Κιλκίς ο ΓΑΣ έδειξε την δυναμική του επικρατώντας με 30-23 του Φοίβου Συκεών. Η ομάδα του Νίκου Γεωργιάδη είχε τον έλεγχο από την αρχή και δεν άφησε κανένα περιθώριο στους φιλοξενούμενους να πιστέψουν σε θετικό αποτέλεσμα.

Οι Κιλκισιώτες μπήκαν δυνατά από την αρχή και με όπλο τους το πάθος και τη μαχητικότητα πήραν κεφάλι στο σκορ διατηρώντας μια διαφορά 4-5 γκολ, κλείνοντας το ημίχρονο με το σκορ στο 15-10.

Η επανάληψη κύλησε στο ίδιο μοτίβο, με τους φιλοξενούμενους να μην μπορούν να αντιδράσουν και να γλυτώνουν από βαρύτερη ήττα αν οι γηπεδούχοι παρουσιάζονταν περισσότερο προσεκτικοί στην τελική προσπάθεια.

Στα θετικά του παιχνιδιού η προσέλευση του κόσμου, που δείχνει έμπρακτα την συμπαράστασή του στην προσπάθεια του τμήματος. Φίλαθλοι και ομάδα μαζί φαίνονται ικανοί να επαναφέρουν το τμήμα στο δρόμο των επιτυχιών και της πανελλήνιας ( και όχι μόνο ) καταξίωσης.

Τα πεντάλεπτα: 3-0, 6-3, 10-4, 11-7, 13-9, 15-10 (ημχ.), 18-12, 20-13, 23-15, 25-17, 27-20, 30-23

ΓΑΣ ΚΙΛΚΙΣ (Νίκος Γεωργιάδης): Τζιώκας 1, Κυπραίος 4, Καλπακίδης, Δούγιας 4, Γιαβασίδης, Δεληγιάννης, Χοτζούδης 1, Δημάκης 5, Τοκατζόγλου, Παπαδόπουλος Π. 1, Παπαδόπουλος Θ. 2, Σισμανίδης 2, Μέγκας 3, Γρηγοριάδης 7, Κοβλακάς, Τριανταφύλλου.

ΦΟΙΒΟΣ (Βασίλης Σκανδάλης): Κότσιφας, Παπαγεωργίου, Μέτσης 3, Παρπούλας, Μπαλαμός 1, Χατζηαγαπίου, Ναουμίδης 2, Ιωαννίδης 5, Σαουλίδης 3, Τραιανός, Τάτσης 2, Ανδρεαδάκης, Χατζηβακαλέλης, Καβουσανάκης, Καφαντάρης, Αποστολίδης 7.

Διαιτητές: Χαρίτσος- Θεοδοσίου. Δίλεπτα: 4-4, πέναλτι: 4/5-5/6