Εκλέχτηκαν σε ΠΕΔ Κ. Μακεδονίας
Οι Γκουντενούδης – Σιωνίδης.
Ο δήμαρχος Αμπελοκήπων- Μενεμένης, Λάζαρος Κυρίζογλου ήταν ο νικητής των εκλογών που διεξήχθησαν χθες Παρασκευή 10 Οκτωβρίου για την ανάδειξη του προεδρείου της Περιφερειακής Ένωσης Δήμων (ΠΕΔ) Κεντρικής Μακεδονίας. Όσο για τους υποψήφιους απ` το νομό Κιλκίς, στο νέο ΔΣ εκλέχτηκε ο δήμαρχος Παιονίας, Χρήστος Γκουντενούδης, ενώ εκπρόσωπος στη Κεντρική Ένωση Δήμων (ΚΕΔ) ο επικεφαλής της μείζονος μειοψηφίας στον ίδιο δήμο, Κώστας Σιωνίδης, αμφότεροι υποψήφιοι με τη παράταξη Κυρίζογλου. Αντίθετα, δεν κατάδερε να εκλεγεί στο νέο ΔΣ ο επικεφαλής της μείζονος μειοψηφίας στο Δήμο Κιλκίς, Παύλος Τονικίδης, που κατέβηκε με τον συνδυασμό Μπουτάρη.
Ο κ. Κυρίζογλου κατάφερε να συγκεντρώσει 108 ψήφους, έναντι 68 του αντιπάλου του, Γιάννη Μπουτάρη, ενώ 18 έλαβε το ψηφοδέλτιο του ΣΥΡΙΖΑ και 5 ο υποψήφιος της Λαϊκής Συσπείρωσης (ΚΚΕ), Μιχάλης Κωνσταντινίδης.
Ποιοί εκλέχτηκαν:
«ΑΥΤΟΔΙΟΙΚΗΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΣΤΗΝ ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ»
ΕΠΙΚΕΦΑΛΗΣ: ΚΥΡΙΖΟΓΛΟΥ ΛΑΖΑΡΟΣ
ΕΚΛΕΓΟΝΤΑΙ ΣΤΟ Δ.Σ. ΤΗΣ ΠΕΔΚΜ
1ΚΥΡΙΖΟΓΛΟΥ ΛΑΖΑΡΟΣ
ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ ΜΕΝΕΜΕΝΗΣ
2ΦΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ
ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΔΕΛΤΑ
3ΔΟΜΟΥΧΤΙΔΗΣ ΦΩΤΙΟΣ
ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΣΙΝΤΙΚΗΣ
4ΤΣΟΥΚΝΙΔΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΧΑΛΚΗΔΟΝΑΣ
5ΣΤΑΜΚΟΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ
ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΠΕΛΛΑΣ
6ΓΚΟΥΝΤΕΝΟΥΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΠΑΙΟΝΙΑΣ
7ΓΙΑΝΝΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ
8ΝΟΤΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΕΜΜ. ΠΑΠΠΑ
9ΚΑΡΡΑΣ ΕΜΜΑΝΟΥΛ
ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΝΕΑΣ ΠΡΟΠΟΝΤΙΔΑΣ
10ΓΚΥΡΙΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ
11ΛΑΦΑΖΑΝΙΔΗΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ
ΔΗΜ. ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΚΟΡΔΕΛΙΟΥ ΕΥΟΣΜΟΥ
12ΞΑΝΘΟΠΟΥΛΟΣ ΜΙΧΑΗΛ
ΔΗΜ. ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
13ΤΣΟΥΦΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
ΔΗΜ. ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ Ν. ΠΡΟΠΟΝΤΙΔΑΣ
14ΚΑΜΑΡΙΝΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
ΔΗΜ. ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΚΟΡΔΕΛΙΟΥ ΕΥΟΣΜΟΥ
ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΙ ΣΤΗΝ Γ.Σ. ΤΗΣ ΚΕΔΕ
1ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
ΔΗΜ. ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΛΑΓΚΑΔΑ
2ΒΟΓΙΑΤΖΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ
ΔΗΜ. ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΘΕΡΜΑΙΚΟΥ
3ΓΕΡΑΝΗΣ ΜΙΧΑΛ
ΔΗΜ. ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΠΥΛΑΙΑΣ ΧΟΡΤΙΑΤΗ
4ΔΑΡΓΙΝΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
ΔΗΜ. ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΛΑΓΚΑΔΑ
5ΙΟΡΔΑΝΙΔΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ
ΔΗΜ. ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΒΟΛΒΗΣ
6ΚΑΖΑΝΤΖΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
ΔΗΜ. ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ ΜΕΝΕΜ.
7ΚΑΛΑΙΤΖΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
ΔΗΜ. ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΒΙΣΑΛΤΙΑΣ
8ΚΑΡΑΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ
ΔΗΜ. ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ
9ΚΑΣΤΕΡΙΔΗΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ
ΔΗΜ. ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΠΕΛΛΑΣ
10ΚΥΡΙΖΙΔΗΣ ΕΦΡΑΙΜ
ΔΗΜ. ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
11ΜΑΚΡΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
ΔΗΜ. ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ
12ΜΑΤΣΑΡΙΔΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ
ΔΗΜ. ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ
13ΜΟΥΡΑΤΟΓΛΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ
ΔΗΜ. ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ
14ΜΥΣΤΑΚΙΔΟΥ ΠΟΛΥΜΝΙΑ
ΔΗΜ. ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΠΕΛΛΑΣ
15ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΘΩΜΑΣ
ΔΗΜ. ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ
16ΣΙΩΝΙΔΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ
ΔΗΜ. ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΠΑΙΟΝΙΑΣ
17ΧΟΥΡΣΟΓΛΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ
ΔΗΜ. ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΑΛΜΩΠΙΑΣ
«ΝΕΑ ΑΥΤΟΔΙΟΙΚΗΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ»
ΕΠΙΚΕΦΑΛΗΣ: ΜΠΟΥΤΑΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
ΕΚΛΕΓΟΝΤΑΙ ΣΤΟ Δ.Σ. ΤΗΣ ΠΕΔΚΜ
1ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ
ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΘΕΡΜΗΣ
2ΔΑΝΙΗΛΙΔΗΣ ΣΙΜΟΣ
ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΣΥΚΕΩΝ
3ΜΠΟΥΤΑΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
4ΜΠΑΚΟΓΛΙΔΗΣ ΘΕΟΔΟΣΙΟΣ
ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ
5ΚΟΤΣΑΚΙΑΧΙΔΗΣ ΚΛΕΑΝΘΗΣ
ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΗΡΑΚΛΕΙΑΣ
6ΠΑΠΑΣΤΕΡΓΙΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ
ΔΗΜ. ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
7ΚΑΡΑΜΠΑΤΖΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ
ΔΗΜ. ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΝΑΟΥΣΑΣ
8ΠΑΣΟΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
ΔΗΜ. ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΑΛΜΩΠΙΑΣ
9ΣΤΕΡΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
ΔΗΜ. ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΣΕΡΡΩΝ
ΚΑΙ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΙ ΣΤΗΝ Γ.Σ. ΤΗΣ ΚΕΔΕ
1ΑΒΡΑΜΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
ΔΗΜ. ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
2ΖΑΚΑΛΚΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
ΔΗΜ. ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΔΕΛΤΑ
3ΚΥΡΙΛΛΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
ΔΗΜ. ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ ΜΕΝΕΜΕΝΗΣ
4ΠΑΥΛΙΔΟΥ – ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΟΥ ΜΑΡΙΑ
ΔΗΜ. ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ
5ΣΑΟΥΛΙΔΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ
ΔΗΜ. ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΣΥΚΕΩΝ
6ΠΑΡΘΕΝΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
ΔΗΜ. ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ
7ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ
ΔΗΜ. ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
8ΦΕΣΤΕΡΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
ΔΗΜ. ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΘΕΡΜΑΙΚΟΥ
9ΓΑΤΣΙΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ
ΔΗΜ. ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΣΕΡΡΩΝ
10ΖΑΧΑΡΙΑΔΗΣ ΛΑΖΑΡΟΣ
ΔΗΜ. ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
ΣΥΝΔΙΑΣΜΟΣ
«ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗ ΑΥΤΙΟΙΚΗΤΙΚΗ ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ»
ΕΠΙΚΕΦΑΛΗΣ: ΜΗΤΑΦΙΔΗΣ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΣ
ΕΚΛΕΓΟΝΤΑΙ ΣΤΟ Δ.Σ. ΤΗΣ ΠΕΔΚΜ
1ΦΑΜΕΛΛΟΣ ΣΩΚΡΑΤΗΣ
ΔΗΜ. ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΘΕΡΜΗΣ
2ΜΗΤΑΦΙΔΗΣ ΤΡΙΑΝΤΑΦΙΛΟΣ
ΔΗΜ. ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΘΕΡΜΗΣ
ΚΑΙ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΙ ΣΤΗΝ Γ.Σ. ΤΗΣ ΚΕΔΕ
1ΚΑΝΤΑΡΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ
ΔΗΜ. ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ
2ΓΙΑΝΝΟΥΛΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
ΔΗΜ. ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ
3ΦΑΜΕΛΛΟΣ ΣΩΚΡΑΤΗΣ
ΔΗΜ. ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΘΕΡΜΗΣ