Διευρύνουν τη συνεργασία τους -

Παρασκευή, 12 Απριλίου, 2024

ΓΑΣΚ: Αισθητή η παρουσία του

Στο Πανελλήνιο Εφήβων – Νεανίδων / Στην οκτάδα  4Χ100 Σ. Καζαντζίδου και  Ε. Φωτιάδου.

Πολύ καλή ήταν εμφάνιση των αθλητών και των αθλητριών της ομάδας   Στίβου του ΓΑΣ Κιλκίς  στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Στίβου Εφήβων – Νεανίδων, που έγινε το Σαββατοκύριακο 8 & 9 Ιουλίου στο ΔΑΚ Κατερίνης  και στο οποίο έλαβαν μέρος περισσότεροι από οκτακόσιοι αθλητές και αθλήτριες από εκατόν σαράντα σωματεία από όλη την χώρα.

Η ομάδα σκυταλοδρομίας 4Χ100 τω Εφήβων που αγωνίστηκε με τους Ανέστη Νάνο, Γιάννη Χαραλαμπίδη, Παναγιώτη Μουτσουρίδη και Παναγιώτη Αρβανιτίδη , κατέλαβε την 7η θέση στην τελική κατάταξη με επίδοση 44”21

Η αθλήτρια των ρίψεων Σωτηρία Καζαντζίδου με βολή 35,86 μ και μετά από μια εξαιρετική εμφάνιση πήρε την 7η θέση στον στον τελικό του αγωνίσματος , ενώ πολύ αξιόλογη εμφάνιση πραγματοποίησε και  η κορασίδα Ελένη Φωτιάδου που  κατέκτησε την 8η θέση στα 10.000 μ βάδην με χρόνο  56’34”14 , επίδοση που αποτελεί ατομικό της ρεκόρ.

Στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα αγωνίστηκε ακόμη η σκυταλοδρομία 4Χ400 μ των εφήβων με τους Δημήτρη Καραμανίδη, Ανέστη Νάνο , Παναγιώτη Μουτσουρίδη και Νίκο Καπέτη  Χαραλαμπίδης  με επίδοση 3’41”14 κατέλαβαν την 19η στον τελικό του αγωνίσματος πραγματοποιώντας ωστόσο την καλύτερη φετινή τους εμφάνιση.