Σάββατο, 13 Απριλίου, 2024

Διευρύνουν τη συνεργασία τους -

Παρασκευή, 12 Απριλίου, 2024

Αλέξανδρος: Έκανε το καθήκον του

Ο Αλέξανδρος Κιλκίς έκανε το καθήκον του και πέρασε από την έδρα του ουραγού ΠΑΟΚ Κοσμίου (1 – 2), έχοντας πια ως άμεσο στόχο την αναρρίχηση ακόμα και στη 4η θέση.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν μόλις στο 14ο λεπτό με τον Πλασταρά, με το 1-0 να παραμένει μέχρι το τέλος του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, όμως, η ομάδα του Κιλκίς ισοφάρισε με πλασέ του Προβατίδη στο 62′, ενώ ο ίδιος παίκτης βγήκε στο 80` στην πλάτη της άμυνας του Κοσμίου, έκανε το σουτ και ο Λεβεντέλης που προσπάθησε να απομακρύνει έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.

ΠΑΟΚομοτηνής (Αϊβάζης): Δεληγιάννης, Βούλγαρης (65′ Καρασιούνας), Τριάντος, Πλασταράς, Λεβεντέλλης, Ταχτσόγλου (83′ Ζάγγουλος), Χατζητουλούσης, Νάνος, Κυριακόπουλος, Τζατζανάς(70′ Μαυράκης), Ρουμπιές.

Αλέξανδρος Κιλκίς (Κατσαβάκης): Αθανασίου, Μπουλγουρίδης, Βασιλειαδης, Κάργας, Τσαταλμπασίδης, Παπαδόπουλος, Τσολακίδης, Αηδονίδης, Αγαθαγγελίδης, Προβατίδης, Σαλπιγγίδης.

Όλα τα αποτελέσματα των αγώνων της 16ης αγωνιστικής στον 1ο Όμιλο της Γ` Εθνικής, που διεξήχθησαν τη Κυριακή 27 Ιανουαρίου:

• Κεραυνός Πέρνης – Απόλλων Παραλιμνίου 1-1
  • Εθνικός Σιδηροκάστρου – Αετός Ορφανού 1-3
  • Καβάλα – Άρης Αβάτου 2-0
  • ΠΑΟΚ Κοσμίου – Αλέξανδρος Κιλκίς 1-2
  • Ασπίδα Ξάνθης – Πανσερραϊκός 0-2
  • Ορφέας Ξάνθης – ΑΕ Καλαμπακίου 0-0
  • Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Νέστος Χρυσούπολης 0-1