Παιονία: Η ιστορία σε λεύκωμα Χρ. Ίντου -

Παρασκευή, 22 Μαρτίου, 2024

Δ. Κιλκίς: Στα Λατσιά αντιπροσωπεία του -

Δ. Κιλκίς: Σε δράση τα μηχανήματα -

Αετός: Έχασε από την πρώτη Αριδαία

Με ήττα ξεκίνησε ο Αετός Κιλκίς τις αγωνιστικές υποχρεώσεις του για το νέο έτος, αφού ο ισχυρός ΦΟ Αριδαίας πέρασε χθες Σάββατο νικηφόρα από το Κιλκίς με 83 – 67 μένοντας έτσι μόνος στη πρώτη θέση, μετά την ήττα του ΓΑΣ Αλεξάνδρειας στην Πιερία από την ΑΓΕΠ.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Αετός ήταν μπροστά με 20-18, ενώ το ημίχρονο έκλεισε με την Αριδαία προηγούμενη με 42-45. Στο β` μέρος οι φιλοξενούμενοι επέβαλαν την ανωτερότητά τους, κλείνοντας το 3ο δεκάλεπτο με 66-58 και το τελικό σκορ στο 83-67.

Αετός Κιλκίς (Αποστόλου): Κιουσές 4, Νταμοτσίδης 3, Γκιζέλης 16 (4), Φιλιππίδης 2, Βαϊτσούδης 10, Κόγιας 14 (1), Βακουφτσής 10, Μαργαριτίδης 3 (1), Παπαγεωργίου 1, Αμοιρίδης.

ΦΟ Αριδαίας (Βάτσης): Πέτκος 6 (2), Βασίλογλου, Τοπαλίδης 16, Νταούτι, Μπεγλόπουλος 11, Παπαβραάμ 12, Αβραμίδης 10 (2), Κληντσάρης 6, Μακρόπουλος 20, Υποδηματόπουλος 2