Στις κάλπες για τους υποψήφιους -

Οι δήμαρχοι για το 2ο τμήμα ΑΕΙ -

Πέμπτη, 11 Απριλίου, 2024

Ένας απολαυστικός Κιλκισιακός!

IMG_7335Με άγριες διαθέσεις παρουσιάστηκε χθες Κυριακή ο Κιλκισιακός και συνέτριψε με 4-1 τον Π.Ο. Μουδανιών στα πλαίσια της 13ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.
Οι παίκτες του Γιάννη Ζαπρόπουλου έδειξαν από το ξεκίνημα πως βρίσκονται σε καλή μέρα, μιας και μόλις στο 2′ ο Ηλιόπουλος δέχθηκε τη πάσα από τον Παντελιάδη και δε δυσκολεύτηκε να ανοίξει το σκορ.
Σε ολόκληρο το πρώτο μέρος ο Κιλκισιακός έχανε τη μία ευκαιρία μετά την άλλη, με πιο χαρακτηριστικές φάσεις του Παντελιάδη στο 19′ (απέκρουσε το σουτ του ο αντίπαλος τερματοφύλακας), του Λογγινίδη στο 29′ (προβολή έξω) και του Ματεντζίδη στο 38′ (πέρασε τον τερματοφύλακα αλλά αστόχησε στη συνέχεια).
IMG_7329Τελικά στην επανάληψη και μέσα σε ένα δίλεπτο οι γηπεδούχοι “κλείδωσαν” τη νίκη. Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Λογγινίδη στο 56′ ο Ηλιόπουλος και πάλι σημείωσε το 2-0, και δύο λεπτά αργότερα ο Σερταρίδης έκανε εξαιρετική ενέργεια από τα δεξιά, τη κατάλληλη στιγμή έστρωσε στον Ηλιόπουλο που πέτυχε το χατ-τρικ.
Στο 73′ ο Ταρασίδης με αμφισβητούμενο πέναλτι μείωσε για την ομάδα των Μουδανιών, αλλά δύο λεπτά αργότερα ο Σάββας Παντελιάδης έδειξε την κλάση του και αφού απέφυγε σα σταματημένο τον προσωπικό του αντίπαλο με ψύχραιμο πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 4-1.
ΚΙΛΚΙΣΙΑΚΟΣ: Μπαντής, Σερταρίδης, Τριανταφυλλίδης, Καρυπίδης, Μάντζιος (65′ Αμανατίδης), Μαυροκεφαλίδης, Ηλιόπουλος, Ματεντζίδης (60′ Σαβελίδης), Αϊβαζίδης (46′ Μπελίτσας), Παντελιάδης, Λογγινίδης.