Παιονία: Η ιστορία σε λεύκωμα Χρ. Ίντου -

Παρασκευή, 22 Μαρτίου, 2024

Δ. Κιλκίς: Στα Λατσιά αντιπροσωπεία του -

Δ. Κιλκίς: Σε δράση τα μηχανήματα -

Άρης: Πέρασε και από Ξηρόβρυση.

aris-panteleimonΤην πέμπτη συνεχόμενη νίκη του στο πρωτάθλημα σημείωσε ο Μ.Γ.Σ. Άρης Παντελεήμονα καθώς επιβλήθηκε του Π.Ο. Ξηρόβρυσης με 1-4. Αν και δυσκολεύτηκε στο ξεκίνημα της αναμέτρησης να βρει τον δρόμο προς τα δίχτυα τελικά κατάφερε να πάρει άλλη μια άνετη νίκη φτάνοντας τις δεκαπέντε συνολικά στο πρωτάθλημα.

Το σκορ άνοιξε ο Λιθοξόπουλος Φώτιος στο 44ο λεπτό για λογαριασμό του Μ.Γ.Σ. Άρη Παντελεήμονα με τον Μουρατίδη Χρήστο να τον διαδέχεται με δυο τέρματα στο 53ο και 70ο λεπτό. Οι γηπεδούχοι μείωσαν προσωρινά σε 1-3 στο 82ο λεπτό λίγο πριν βάλει και την δική του «σφραγίδα» στην αναμέτρηση ο Παναγιωτίδης Πασχάλης διαμορφώνοντας το τελικό 1-4 σκορ.

Μετά και το τέλος της εικοστής αγωνιστικής η ομάδα παρέμεινε στην 1η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 46 βαθμούς και συντελεστή 58-12 τέρματα.

Επόμενη αναμέτρηση για τον Μ.Γ.Σ. Άρη Παντελεήμονα την Κυριακή 30 Μαρτίου στις 17:00 εντός έδρας με την Αναγέννηση Διποτάμου.