ΑΟΚ: Ο πρώτος τα παίρνει όλα! -

Επίσκεψη Βόζενμπεργκ σε Κιλκίς -

Κυριακή, 21 Απριλίου, 2024

Άρης: Νέο ξεκίνημα με νίκη

36. Μ.Γ.Σ. ΑΡΗΣ ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΟΝΑ (2011-2012)Με τους τρεις βαθμούς στις αποσκευές του γύρισε από τη Βάθη ο Μ.Γ.Σ. Άρης Παντελεήμονα καθώς νίκησε τον τοπικό Κεραυνό με 3-5 σκορ στην δεύτερη αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Αφήνοντας πίσω του την ήττα της περασμένης αγωνιστικής παρουσιάστηκε εμφανώς βελτιωμένος φτάνοντας τελικά σε μια εύκολη επικράτηση παρά το κακό ξεκίνημα και το 1-0 που διαμορφώθηκε με την συμπλήρωση του πρώτου δεκαλέπτου. Στο 20ο λεπτό ήρθε η ισοφάριση με τέρμα του Παναγιωτίδη Πασχάλη με τους γηπεδούχους όμως να μπαίνουν και πάλι μπροστά στο σκορ με τέρμα πέντε λεπτά αργότερα κόντρα στη ροή του παιχνιδιού. Σωρεία χαμένων ευκαιριών αλλά και τρία τέρματα από τους Μουμούρη Γρηγόριο, Φουντουκίδη Γρηγόριο και Παναγιωτίδη Γεώργιο μέχρι το τέλος του ημιχρόνου ανέτρεψαν το αποτέλεσμα αποτυπώνοντας και την πραγματική εικόνα της αναμέτρησης.

Στο δεύτερο μισό και συγκεκριμένα στο 80ο λεπτό ο Μουρατίδης Χρήστος σημείωσε το πέμπτο τέρμα της ομάδας με τους γηπεδούχους να διαμορφώνουν το τελικό 3-5 σκορ πέντε λεπτά πριν από το τέλος.

Επόμενη αναμέτρηση για την ομάδα την Κυριακή 20 Οκτωβρίου στις 16:00 εντός έδρας με την Θύελλα Δοϊράνης για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος.