Παιονία: Η ιστορία σε λεύκωμα Χρ. Ίντου -

Παρασκευή, 22 Μαρτίου, 2024

Δ. Κιλκίς: Στα Λατσιά αντιπροσωπεία του -

Δ. Κιλκίς: Σε δράση τα μηχανήματα -

Άρης: Ασταμάτητος και με Κεραυνό!

aris-36. Μ.Γ.Σ. ΑΡΗΣ ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΟΝΑ (2011-2012)Καταιγιστικός ο Μ.Γ.Σ. Άρης Παντελεήμονα συνέτριψε με 8-0 σκορ τον Κεραυνό Βάθης στην δέκατη τρίτη αγωνιστική του πρωταθλήματος. Με τον Παναγιωτίδη Πασχάλη να σκοράρει τρεις φορές στο 5`, 34`, και 42`, πετυχαίνοντας το τρίτο χατ τρικ του στο πρωτάθλημα, και με τους Λιθοξόπουλο Φώτιο και Φουντουκίδη Γρηγόριο να βρίσκουν δίχτυα στο 27 και 32 λεπτό αντίστοιχα όλα είχαν τελειώσει με το σφύριγμα της λήξης του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μισό ο Παναγιωτίδης Πασχάλης σημείωσε στο 68 λεπτό και τέταρτο τέρμα, φτάνοντας τα δεκατέσσερα συνολικά στο πρωτάθλημα, ο Κόρμαλης Ιωάννης στο 75` «έγραψε» το 7-0 και ο Φουντουκίδης Γρηγόριος στο 88` διαμόρφωσε το τελικό 8-0 σκορ.

Για έβδομο αγώνα η ομάδα διατήρησε ανέπαφη την εστία της διατηρώντας παράλληλα, με επτά τέρματα παθητικό, την άμυνα σε καλύτερη όλων των πρωταθλημάτων του Νομού.

Μετά και το τέλος της δέκατης τρίτης αγωνιστικής η ομάδα παρέμεινε στην 1η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 31 βαθμούς και συντελεστή 38 – 7 τέρματα.

Επόμενη αναμέτρηση για τον Μ.Γ.Σ. Άρη Παντελεήμονα την Κυριακή 26 Ιανουαρίου στις 15:00 εκτός έδρας με την Θύελλα Δοϊράνης.