My Twitter Feed

24 Οκτώβριος, 2020

ΕΙΔΗΣΕΙΣ.ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ:

Πέντε τα νέα κρούσματα του ιού -

Παρασκευή, 23 Οκτώβριος, 2020

Το Νοσοκομείο Κιλκίς αποκτά ΜΕΘ -

Παρασκευή, 23 Οκτώβριος, 2020

Κάθε μέρα έχουμε πια κρούσματα -

Παρασκευή, 23 Οκτώβριος, 2020

Προκηρύχτηκαν εκλογές στο ΕΕΚ -

Παρασκευή, 23 Οκτώβριος, 2020

Μίνι εκπτώσεις το Νοέμβρη -

Πέμπτη, 22 Οκτώβριος, 2020

Κέρδος δυο σημαντικά έργα -

Πέμπτη, 22 Οκτώβριος, 2020

Αναγέννηση: Τρίτη (φορά) και φαρμακερή! -

Πέμπτη, 22 Οκτώβριος, 2020

Καλπάζει παντού ο κορονοϊός! -

Τετάρτη, 21 Οκτώβριος, 2020

Χαρτογραφεί τους δήμους η ΝΔ

Τη χαρτογράφηση των προβλημάτων σε δήμους και περιφέρειες ανέθεσε ο Κ. Μητσοτάκης στους τομεάρχες του κόμματός του, με τους δήμους του νομού Κιλκίς να ανατίθενται στον Κωστή Χατζηδάκη, ενώ στον Γιώργο Γεωργαντά ανατέθηκε η ευθύνη για τους δήμους των νομών Δράμα και Καβάλας.

Με τις αναθέσεις θεωρείται ότι ο κ. Μητσοτάκης θέτει γι` ακόμα μια φορά το κόμμα και τα στελέχη του σε εκλογική ετοιμότητα. Οι τομεάρχες θα είναι υπεύθυνοι για την εξειδίκευση του προγράμματος του κόμματος της αξιωματικής αντιπολίτευσης και για την ενίσχυση του στελεχιακού δυναμικού, με στόχο την ετοιμότητα τόσο για τις εθνικές όσο και για τις περιφερειακές και δημοτικές εκλογές.

 

Η κατανομή των «γαλάζιων” τομεαρχών έχει ως εξής:

  • Αν. Μακεδονία και Θράκη : Δένδιας Νίκος (νομοί Ξάνθης, Ροδόπης, Έβρου), Γεωργαντάς Γιώργος (Δράμας, Καβάλας)
  • Αττική : Βρούτσης Ιωάννης (Δήμοι υπολοίπου Αττικής), Καραμανλής Κώστας (Δήμοι Αγ.Παρασκευής, Αγ.Δημητρίου, Αλίμου, Αμαρουσίου, Βριλησσίων, Βύρωνος, Γλυφάδας, Δάφνης-Υμηττού, Ελληνικού-Αργυρούπολης, Ζωγράφου, Ηλιουπόλεως, Ηρακλείου, Καισαριανής, Καλλιθέας, Κηφισιάς-Εκάλης-Ν.Ερυθραίας, Λυκόβρυσης-Πεύκης, Μεταμόρφωσης, Ν.Σμύρνης, Π.Φαλήρου, Παπάγου-Χολαργού, Πεντέλης-Ν.Πεντέλης-Μελισσίων, Φιλοθέης-Ψυχικού-Ν.Ψυχικού, Χαλανδρίου), Πλακιωτάκης Ιωάννης (A’ & B’ Πειραιώς), Σταϊκούρας Χρήστος (Α’ Αθήνας & Δήμοι Αγ.Βαρβάρας, Αγ.Αναργύρων-Καματερού, Αιγάλεω, Γαλατσίου, Ιλίου, Μοσχάτου-Ταύρου, Ν.Ιωνίας, Περιστερίου, Πετρουπόλεως, Φιλαδέλφειας-Χαλκηδόνος, Χαϊδαρίου)
  • Βόρειο Αιγαίο : Κόνσολας Εμμανουήλ
  • Δυτική Ελλάδα : Κικίλιας Βασίλης
  • Δυτική Μακεδονία : Αραμπατζή Φωτεινή (νομοί Γρεβενών, Κοζάνης), Σκρέκας Κώστας (Καστοριάς, Φλώρινας)
  • Ήπειρος : Κεραμέως Νίκη (νομοί Πρέβεζας, Άρτας), Παναγιωτόπουλος Νίκος (Ιωαννίνων, Θεσπρωτίας)
  • Θεσσαλία : Γεωργιάδης Σπυρίδων – Άδωνις
  • Ιόνια Νησιά : Οικονόμου Βασίλης
  • Κεντρική Μακεδονία : Κεφαλογιάννη Όλγα (Α΄& Β΄Θεσ/κης), Χατζηδάκης Κωστής (νομοί Ημαθίας, Κιλκίς, Πέλλας, Πιερίας, Σερρών, Χαλκιδικής)
  • Κρήτη : Μπακογιάννη Ντόρα
  • Νότιο Αιγαίο : Βαρβιτσιώτης Μιλτιάδης
  • Πελοπόννησος : Βορίδης Μάκης (νομοί Κορινθίας, Αργολίδας, Αρκαδίας) Κουμουτσάκος Γεώργιος (Μεσσηνίας, Λακωνίας)
  • Στερεά Ελλάδα : Ασημακοπούλου Άννα – Μισέλ
Σχολιάστε