Δευτέρα, 22 Απριλίου, 2024

Το ΠΑΣΟΚ για τη παθολογική ΓΝΚ -

ΑΟΚ: Ο πρώτος τα παίρνει όλα! -

Πόντιοι Κιλκίς: Ήττα σε Αγρίνιο

pontioi-kilkisΜετά από ένα μέτριο παιχνίδι που έγινε το απόγευμα του Σαββάτου στο Δ.Α.Κ. Αγρινίου ”Μιχάλης Κούσης” ο Παναιτωλικός διπλασίασε τις νίκες του για το πρωτάθλημα της Α2 Εθνικής κατηγορίας Ανδρών Ελλάδος απέναντι στην ομάδα των Ποντίων Κιλκίς.

Και οι δύο ομάδες ξεκίνησαν νωθρά το παιχνίδι και το σκόρ στο 5ο λεπτό ήταν στο 1-1.Μετά το πρώτο πεντάλεπτο η τοπική ομάδα μας ανέβασε στροφές και προηγήθηκε με 10-5 στο 20′.

Η ομάδα του Κιλκίς κατάφερε να μειώσει το σκορ στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου και έτσι το ημίχρονο έκλεισε με σκόρ 12-10.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Παναιτωλικός είχε προβλήματα στην επίθεση αλλά με πολύ καλή άμυνα κατάφερε να είναι μπροστά στο σκόρ, για να φτάσουμε στο 53′ όταν όλα ξεκίνησαν από το μηδέν καθώς η ομάδα των Ποντίων με ωραίες ενέργειες έφερε το παιχνίδι στα ίσια 19-19. Ωστόσο στη συνέχεια οι παίκτες της γηπεδούχου με καλές άμυνες και αιφνιδιασμούς τελείωσαν το παιχνίδι στο 22-19.