Παιονία: Η ιστορία σε λεύκωμα Χρ. Ίντου -

Παρασκευή, 22 Μαρτίου, 2024

Δ. Κιλκίς: Στα Λατσιά αντιπροσωπεία του -

Δ. Κιλκίς: Σε δράση τα μηχανήματα -

Πρώτη ισοπαλία στο πρωτάθλημα

36. Μ.Γ.Σ. ΑΡΗΣ ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΟΝΑ (2011-2012)Με το ισόπαλο 1-1 σκορ έφυγε από τις Μουριές ο Μ.Γ.Σ. Άρης Παντελεήμονα στην αναμέτρηση με τον τοπικό Θρίαμβο στο ντέρμπι κορυφής του ομίλου.

Από το πρώτο έως και το τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης η ομάδα δεν σταμάτησε να προσπαθεί για το νικηφόρο αποτέλεσμα με το σύνολο των ποδοσφαιριστών της να αντέχουν στο δυνατό παιχνίδι των γηπεδούχων που απολάμβαναν της ασυλίας του διαιτητή καθόλη την διάρκεια της αναμέτρησης.

Στο 15ο λεπτό ο Γρηγόριος Φουντουκίδης άνοιξε το σκορ κάνοντας το 0-1 με δυνατό σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής με τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν σε 1-1 στην τελευταία φάση του ημιχρόνου με σουτ μέσα από την μεγάλη περιοχή μετά από εκτέλεση κόρνερ που λανθασμένα υπέδειξε ο βοηθός.

Στο δεύτερο μισό η ομάδα συνέχισε τις προσπάθειες για να πετύχει ακόμη ένα τέρμα χωρίς όμως να τα καταφέρει με καλύτερη αυτή του 85ου λεπτού όταν ο Κωνσταντίνος Παπαδόπουλος “κατάφερε” να σημαδέψει το οριζόντιο δοκάρι σε κενή εστία μέσα από την μικρή περιοχή.

Μετά και το τέλος της έβδομης αγωνιστικής η ομάδα εξακολουθεί να βρίσκετε στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 13 βαθμούς σε έξι αγώνες και συντελεστή 15-6 τέρματα.

Επόμενη αναμέτρηση για τον Μ.Γ.Σ. Άρη Παντελεήμονα το Σάββατο 23 Νοεμβρίου στις 15:00 εντός έδρας με τον Ερμή Τερπύλλου για την 8η αγωνιστική του πρωταθλήματος.