Στις κάλπες για τους υποψήφιους -

Οι δήμαρχοι για το 2ο τμήμα ΑΕΙ -

Πέμπτη, 11 Απριλίου, 2024

Νέα διάκριση για Παπαδόπουλο

Papadopoulos-SPETSES2013Σε ένα πραγματικά παραδεισένιο περιβάλλον, γύρο από το νησί των Σπετσών, διεξήχθη την Κυριακή 13 Οκτωβρίου ο 3ος ημιμαραθώνιος «Spetses mini Marathon».

Μετά από δύο συνεχόμενες πρωτιές ,  ο δημοσιογράφος και μαραθωνοδρόμος πρωταθλητής του ΓΑΣ Κιλκίς , Γιάννης Παπαδόπουλος αναδείχθηκε φέτος 2ος  καλύπτοντας την απόσταση των 26 χιλιομέτρων σε 1 ώρα 30.29, ένας πολύ καλός χρόνος, αν αναλογιστεί κανείς πως οι καιρικές συνθήκες (ζέστη και υπερβολική υγρασία) δεν βοήθησαν τους δρομείς να κάνουν καλύτερες επιδόσεις.

Νικητής του φετινού Spetses mini Marathon ήταν ο πρωταθλητής του μαραθωνίου Δημήτρης Θεοδωρακακος με ρεκόρ διαδρομής  1 ώρα 28.16 , ενώ στην τρίτη θέση τερμάτισε ο Γιώργος Βαλαβανίδης με 1.36’39

Χαρακτηριστικό ήταν ότι και φέτος πήραν μέρος πολλοί δρομείς, περίπου 2000, που οι περισσότεροι δεν ήταν επαγγελματίες και ήδη οι πιο πολλοί ανανέωσαν το «ραντεβού» τους για του χρόνου και τον 4ο ημιμαραθώνιο του νησιού του Αργοσαρωνικού.

Ο πρωταθλητής του ΓΑΣ Κιλκίς θα αγωνιστεί και αυτή την βδομάδα στον νυχτερινό διεθνή ημιμαραθώνιο της Θεσσαλονίκης στο πλαίσιο της προετοιμασίας του για τον μαραθώνιο της Αθήνας και το Πανελλήνιο πρωτάθλημα του μαραθωνίου που διεξάγεται τον επόμενο μήνα.