Παιονία: Η ιστορία σε λεύκωμα Χρ. Ίντου -

Παρασκευή, 22 Μαρτίου, 2024

Δ. Κιλκίς: Στα Λατσιά αντιπροσωπεία του -

Δ. Κιλκίς: Σε δράση τα μηχανήματα -

Με δυο “Χ” η νέα χρονιά

podosfairo-erasitexniko-580x386Μεγάλη ευκαιρία να νικήσει τον ισχυρό Αγροτικό Αστέρα λίγες μέρες μετά τον θρίαμβό του επί της ΑΕΚ, έχασε χθες Κυριακή ο Εθνικός Ν. Αγιονερίου, με τους γηπεδούχους να χάνουν πολλές ευκαιρίες και το ματς να λήγει τελικά ισόπαλο 0 – 0.

“Χ” έφερε κι ο Κιλκισιακός παίζοντας στην Ελευθερούπολη και ισοφαρίζοντας τον τοπικό Ορφέα στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων (1 – 1)!

Ν. Αγιονέρι – Αγρ. Αστέρας 0 -0

Δεν έκανε καλή εμφάνιση ο Αγροτικός Αστέρας στην εκτός έδρας αναμέτρησή του με τον Εθνικό Νέου Αγιονερίου μένοντας στο ισόπαλο 0-0.

Με τη… φωτιά έπαιξε σε αρκετές περιπτώσεις ο Αγροτικός Αστέρας στην εκτός έδρας αναμέτρησή του με τον Εθνικό Νέου Αγιονερίου για να μείνει στο ισόπαλο 0-0.

Οι γηπεδούχοι είχαν σημαντικές ευκαιρίες, ωστόσο σε καμία από αυτές δεν κατάφεραν να βρουν το στόχο και να ανοίξουν το σκορ για να μείνει το 0-0 μέχρι τέλους.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΓ.: Καλογεράκης, Μηλκούδης, Κοντσίδης, Αποστολάς, Καρασίμος, Σπάσιτς, Χαραλαμπίδης (80΄ Πεχλιβάνης), Γραικός, Παλιάτσος (75΄ Χαιρόπουλος), Χασάνογλου (65΄ Μήτσικας), Γκέληνος.
ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤ.: Ταταρίδης, Καραντασιάδης, Τριανταφυλλίδης, Κώτσιας (34΄ Κουκουλέκης), Γκέρμαν, Σαμουηλίδης, Χατζηλιάδης, Θεοδωρίδης (66΄ Παπαδόπουλος), Λαζαρίδης, Βελλίνης, Αθανασιάδης (34΄ Κρυστάλλης).

Ελευθερούπολη – Κιλκισιακός 1-1

Στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων κατάφερε να ισοφαρίσει ο Κιλκισιακός τον Ορφέα Ελευθερούπολης για να πάρει το βαθμό της ισοπαλίας.

Στο ισόπαλο 1-1 έμειναν Ορφέας Ελευθερούπολης και Κιλκισιακός, με τους γηπεδούχους να φτάνουν μία ανάσα από τη νίκη. Αυτό γιατί προηγήθηκαν στο 65’ με τέρμα του Ελευθεριάδη. Παρόλα αυτά, στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ματεντζίδης έγραψε το τελικό 1-1.

ΟΡΦΕΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ: Καραβελίδης, Σταματόπουλος, Κεχαγιάς, Κωνσταντινίδης, Ελευθεριάδης, Γαβριηλίδης, Δουμάνης (90 Χριστοδουλίδης), Παπαδάτος, Οτέμπερης (88 Τζήμας), Ευθυμιάδης, Σάσσος (69 Τζαπέγια).

ΚΙΛΚΙΣΙΑΚΟΣ: Μπαντής, Σερταρίδης (70 Ηλιόπουλος), Τριανταφυλλίδης, Μαυροκεφαλίδης, Μάντζιος, Καρυπίδης, Αϊβαζίδης, Ματεντζίδης, Μπελίτσας, Παντελιάδης, Λογγινίδης (66 Σαββελίδης).

11           Ορφέας Ελευθερούπολης             12            17-13

12           Κιλκισιακός                                       13            9-11

13           Εθνικός Σιδηροκάστρου            12           14-20

14           Μουδανιά                                          10         11-20

15           Μακεδονικός                                     6             5-18

16           ΠΑΟ Κοσμίου                                     3        7-30