Παιονία: Η ιστορία σε λεύκωμα Χρ. Ίντου -

Παρασκευή, 22 Μαρτίου, 2024

Δ. Κιλκίς: Στα Λατσιά αντιπροσωπεία του -

Δ. Κιλκίς: Σε δράση τα μηχανήματα -

Κιλκισιακός: Κακός δαίμονας το Λάκκωμα

Μέτρια εμφάνιση και ήττα για τον Κιλκισιακό με 1-0 στο Λάκκωμα από τον τοπικό Διγενή. Σε έξι αναμετρήσεις των δύο ομάδων οι Χαλκιδικιώτες μετρούν πέντε νίκες, ενώ ένα παιχνίδι έχει τελειώσει ισόπαλο.
xrysoupoli-kilkisiakosΟ Κιλκισιακός δεν είχε το αγωνιστικό πρόσωπο που μας είχε συνηθίσει τον τελευταίο μήνα, και έτσι το Λάκκωμα έφτασε στη νίκη με το τέρμα του Ορφανού με κεφαλιά στο 68′. Οι νικητές είχαν δύο δοκάρια με τους Σπανό στο 30′ και Γκουγκουλιά στο 73′.
Οι παίκτες του Γιάννη Ζαπρόπουλου από την μεριά τους είχαν δύο μεγάλες φάσεις. Στο 73′ ο Σαβελίδης βρήκε στην περιοχή τον Καρανδρέα που έκανε την κεφαλιά, όμως ο τερματοφύλακας Γκουτζελάς απέκρουσε. Τεράστια φάση στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Ματεντζίδη, η κεφαλιά του οποίου κατέληξε στο οριζόντιο δοκάρι και στη συνέχεια απομακρύνθηκε από τους γηπεδούχους.
Την επόμενη Κυριακή ο Κιλκισιακός υποδέχεται τον Άρη Ακροποτάμου. Επιστρέφει από τιμωρία ο Μπάμπης Μαυροκεφαλίδης.

ΚΙΛΚΙΣΙΑΚΟΣ: Μπαντής, Μάντζιος, Σερταρίδης (51′ Τριανταφυλλίδης), Ματεντζίδης, Καρυπίδης, Αμανατίδης (74′ Μπελίτσας), Σαβελίδης, Λογγινίδης, Καρανδρέας, Παντελιάδης, Μπιτζικόπουλος (59′ Αϊβαζίδης).