Στις κάλπες για τους υποψήφιους -

Οι δήμαρχοι για το 2ο τμήμα ΑΕΙ -

Πέμπτη, 11 Απριλίου, 2024

Εθνικός: Σπουδαίο “Χ” σε Καβάλα

agioneri-kavala-001Σπουδαία ισοπαλία πήρε ο Εθνικός Ν. Αγιονερίου στη Καβάλα φέρνοντας 2 – 2 με την τοπική ομάδα, που διεκδικεί την άνοδό της στη Β΄Εθνική.

Παρότι το ματς ξεκίνησε ιδανικά για την Καβάλα, που κατάφερε μόλις στο 5ο λεπτό να πάρει προβάδισμα με τον Κανούλα και να κάνει το 2 – 0 στο 28’ με τον Μπρατσιάνι, ο Εθνικός κατάφερε να μειώσει στο 43’ με κεφαλιά του Γκέτσου, για να `ρθει στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Πτηνόπουλος και ύστερα από κόντρες να στείλει την μπάλα στα δίχτυα του Αθανασίου για το τελικό 2-2.

Πάντως, στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι είχαν δυο δοκάρια, στο 53` με τον Μπρατσιάνι και στο 65΄ με τον Γαβριηλίδη.

Μετά την ισοπαλία και την υποχώρηση της Καβάλας στην τρίτη θέση της βαθμολογίας, αποχώρησε ο κ. Ισπυρλίδη από τον πάγκο των “Αργοναυτών”.

Α.Ο. ΚΑΒΑΛΑ (Γ. Ισπυρλίδης): Αθανασίου, Σταματόπουλος, Βιτλής, Γκαρακλίδης, Ιορδανίδης, Γαβριηλίδης, Παππάς (88` Α. Παπαδόπουλος), Μπαρέτας (82` Γρ. Παπαδόπουλος), Κανούλας, Διαμαντίδης, Μπρατσιάνι.

ΕΘΝΙΚΟΣ Ν. ΑΓΙΟΝΕΡΙΟΥ (Β. Τραϊανόπουλος): Καλογεράκης, Μπουζούρας (72` Καζάνας), Γκέληνος, Μιλκούδης, Αποστολάς, Καρασίμος, Παπαδόπουλος, Γαλάνης (69` Πτηνόπουλος), Γκέρτσος, Πεχλιβάνης, Δημητρακόπουλος (56` Χ. Λουϊζίδης).