Σάββατο, 13 Απριλίου, 2024

Διευρύνουν τη συνεργασία τους -

Παρασκευή, 12 Απριλίου, 2024

Εθνικός: Νίκησε τους “γουναράδες”

ethnikos-agioneriouΟ Εθνικός Ν. Αγιονερίου έκανε σήμερα Κυριακή το χρέος του και νίκησε στο Κιλκίς την ουραγό Καστοριά με 3 – 1, σκαρφαλώνοντας στην 7η θέση της βαθμολογίας.

Ο γηπεδούχοι βρέθηκαν πολύ κοντά στο γκολ μόλις στο 10’ όταν ο Γκέρτσος έκανε το πλασέ και η μπάλα βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι. Όμως 9 λεπτά αργότερα ο Στεφανίδης ύστερα από ασίστ του Κρυστάλλη νίκησε τον Κοκκινίδη για το 1-0.

Στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν για την ισοφάριση και τα κατάφεραν τελικα΄με τον Τάσσιο στο 31’ να «γράφει» το 1-1. Ωστόσο, ύστερα από 6 λεπτά οι γηπεδούχοι πήραν εκ νέου το προβάδισμα με τον Πτηνόπουλο να νικάει τον Κοκκινίδη, ενώ στο 86’ ο Στεφανίδης με απευθείας εκτέλεση φάουλ διαμόρφωσε το τελικό 3-1.

ΕΘΝΙΚΟΣ Ν. ΑΓΙΟΝΕΡΙΟΥ (Β. Τραϊανόπουλος): Καλογεράκης, Μπουζούρας, Καζανάς, Μιλκούδης, Χ. Λουιζίδης, Γαλάνης, Πτηνόπουλος, Στεφανίδης (89΄ Σίνης), Γκέρτσος, Σ. Παπαδόπουλος (65΄ Γραικός), Κρυστάλλης (73΄ Χαριζάνης)

Α.Γ.Σ. ΚΑΣΤΟΡΙΑ (Μ. Παπαδόπουλος): Κοκκινίδης, Καρανάσιος, Δημητριάδης, Δ. Παπαδόπουλος, Μπαϊρακτάρης, Μηλιάτης (89΄ Σιαννής), Ντάμζι, Τάσσιος (73΄ Νούλας), Γανόλης, Μ. Παπαδόπουλος, Σολομωνίδης.