Παιονία: Η ιστορία σε λεύκωμα Χρ. Ίντου -

Παρασκευή, 22 Μαρτίου, 2024

Δ. Κιλκίς: Στα Λατσιά αντιπροσωπεία του -

Δ. Κιλκίς: Σε δράση τα μηχανήματα -

Δ` Εθνική: Μαύρη Κυριακή για τις ομάδες του Κιλκίς

Μαύρη Κυριακή για τις ομάδες του νομού μας που συμμετέχουν στο πρωτάθλημα της Δ` Εθνικής (2ος Όμιλος), αφού έχασαν όλες και ήδη κατέχουν τις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας.

Κιλκισιακός – Ηρακλής Αμπελοκήπων 1-4

Προελαύνει ο Ηρακλής Αμπελοκήπων στον 2ο όμιλο καθώς σήμερα πέρασε νικηφόρα και από το Κιλκίς κερδίζοντας την τοπική ομάδα με 4-1.

Οι γηπεδούχοι έχασαν μοναδική ευκαιρία να ανοίξουν το σκορ στο 10ο λεπτό του αγώνα και τελικά αυτό έγινε από τους φιλοξενούμενους στο 35ο λεπτό με τον Βεϊδαμενίδη. Ο Στεφανίδης ισοφάρισε στο 55′ σε 1-1. Ομως, ο Ζγκούρι με δύο γκολ, στο 73′ και στο 80′ ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 1-3 για να διαμορφώσει το τελικό 1-4 στο 82′ ο Βεϊδαμενίδης.

Διαιτήτευσαν οι κ. κ. Καρατέρπος, Σύκος και Ιωαννίδης από την Κοζάνη.

ΚΙΛΚΙΣΙΑΚΟΣ: Μπαντής, Ευθυμιάδης, Κότσαρης, Ασημακίδης, Κεσίδης (77΄ Αποστολίδης), Μαυροκεφαλίδης, Σαβελίδης, Στεφανίδης, Σουλτανίδης, Γεωργιάδης Γ., Κουραλίδης (55΄ Βασιλειάδης).

ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ: Αθανασιάδης, Καρατζιάς, Γκιαούρης, Παναγιωτίδης, Σακαλής, Γιαχτσής, Παπαϊωάννου (64΄ Ζγκούρι), Αθανασιάδης, Χαψάς, Σαμπιασβίλι (90΄ Πουλιανίτης), Βεϊδαμενίδης (86΄ Μυρσιλή Γιοκάν).

Καμπανιακός – Δόξα Χέρσου 3-1

Στις νίκες επέστρεψε ο Καμπανιακός μετά από δύο άτυχα αποτελέσματα, επικρατώντας εντός έδρας της Δόξας Χέρσου με 3-1.

Ο Δουρμούσης άνοιξε το σκορ στο 20’ και στο 40’ έκανε το 2-0. Η Δόξα Χέρσου μείωσε στο 65’ σε 2-1 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Αϊβαζίδη αλλά στο 80’ ο Ρακαβίνας «κλείδωσε» τη νίκη για τον Καμπανιακό διαμορφώνοντας το τελικό 3-1.

Στο 77ο λεπτό αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Καρανδρέας των φιλοξενούμενων.

Διαιτήτευσαν οι κ. κ. Ζαρζαβατσίδης, Πτηνόπουλος και Θεοφανίδης από την Καβάλα.

ΚΑΜΠΑΝΙΑΚΟΣ: Κελπέκης, Δουρμούσης, Παπαγαθονίκου (80΄ Αβραμίδης), Σιούνης, Γαβανάς, Ρακαβίνας, Σκόρδας, Αβραμόπουλος, Υψηλός (88΄ Γερόπουλος), Τσαλώνης, Θαμνίδης (86΄ Ελευθεριάδης).

ΔΟΞΑ ΧΕΡΣΟΥ: Ζάικος, Καλόνικος, Ευθυμιάδης (59΄ Μπελίτσας), Σερεσίδης, Παπάκης (74΄ Ζώρας), Παναγιωτίδης, Κωνσταντινίδης (76΄ Παρχουταρισβίλι), Καρανδρέας, Βέργος, Παπαδόπουλος, Αϊβαζίδης.

Αγροτικός Αστέρας – Εθνικός Νέου Αγιονερίου 1-0

Παρέμεινε στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας του 2ου ομίλου ο Αγροτικός Αστέρας που νίκησε ενός έδρας τον Εθνικό Νέου Αγιονερίου με 1-0.

Ο Καραμουκίδης έγραψε το 1-0 στο 60ό λεπτό ενώ έχασε μεγάλη ευκαιρία να διπλασιάσει το τέρματά του δέκα λεπτά αργότερα.

Στο 90’ αποβλήθηκε ο Χαραλαμπίδης του Εθνικού με κόκκινη κάρτα για επικίνδυνο παίξιμο στον Καραμουκίδη.

Διαιτήτευσαν οι κ. κ. Μελιτζανίδης, Κελεσίδης και Μαλούτας από την Ημαθία.

ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ: Παπαϊωάννου, Τσάτσας, Χουνουζόδης, Παπαδόπουλος Γ., Χασιώτης, Θεοδωρίδης, Σπαχής (65΄ Δρίττας), Παπαδόπουλος Μ., Αθανασιάδης Αθ. (75΄ Τσιόκας), Παπατζίκος (90΄ Γεωργιάδης), Καραμουκίδης.

ΕΘΝΙΚΟΣ Ν. ΑΓΙΟΝΕΡΙΟΥ: Τσιλβίτης, Χαραλαμπίδης, Τσουτσούλης, Δαλκίδης, Αποστόλας, Χασάνογλου, Χαιρόπουλος (71΄ Καρούτας), Γεωργιάδης (85΄ Μαυρίδης), Βερλής, Μακρής (67΄ Βιλανάκης), Μήτσικας.

Διγενής Λακκώματος – ΠΑΟΚ Κρηστώνης 3-0

Επέστρεψε στις νίκες ο Διγενής που επιβλήθηκε άνετα του ΠΑΟΚ Κρηστώνης με 3-0 με τον Γιάννη Παπαποστόλου να επιτυγχάνει χατ τρικ και να έχει φτάσει τα 9 γκολ γεγονός που τον καθιστά πρώτο σκόρερ της Δ’ Εθνικής.

Οι γηπεδούχοι θα μπορούσαν να βάλουν κι άλλα γκολ αλλά είχαν απέναντί τους σε πολύ καλή ημέρα τον γκολκίπερ των φιλοξενούμενων Αλεξανδράκη.

Μόλις στο 6ο λεπτό, ο Γεωργιάδης έκανε ωραία σέντρα και ο Παπαποστόλου με εύστοχο πλασέ έστειλε την μπάλα αρχικά στο δοκάρι και εν συνεχεία στα δίχτυα του Αλεξανδράκη.

Στο 50΄, ο έμπειρος επιθετικός με πλασέ διπλασίασε τα τέρματά του, ενώ στο 66΄, μετά από έξοχο συνδυασμό των Κωστικίδη-Κατσόγλου, ο Παπαποστόλου διαμόρφωσε το τελικό 3-0.

Ο ΠΑΟΚ Κρηστώνης τελείωσε το ματς με 10 παίκτες, λόγω της αποβολής με δεύτερη κίτρινη κάρτα του Νοβρατίδη.

Διαιτήτευσαν οι κ. κ. Γεωργιτσόπουλος, Αβραμίδης και Κωνσταντινίδης από την Δράμα.

ΔΙΓΕΝΗΣ ΛΑΚΚΩΜΑΤΟΣ: Γκολτζής, Γερομανώλης, Γεωργιάδης, Σαραγιώτης, Κατσόγλου, Μανώλη (70΄ Μιχάλης), Στασινόπουλος, Τσερκέζης (74΄ Σαρβανίδης), Δημητρακόπουλος, Κωστικίδης (80΄ Γεωργίου), Παπαποστόλου.

ΠΑΟΚ ΚΡΗΣΤΩΝΗΣ: Αλεξανδράκης, Λαζαρίδης, Λαΐδης, Παπάκης (46΄ Γραβριηλίδης), Νοβρατίδης, Παπαδόπουλος, Πότκας Κ. (74΄ Πότκας Μ.), Γραμματικόπουλος (63΄ Παυλίδης), Δασκάλου, Παναγιωτίδης, Λογγινίδης.