Παιονία: Η ιστορία σε λεύκωμα Χρ. Ίντου -

Παρασκευή, 22 Μαρτίου, 2024

Δ. Κιλκίς: Στα Λατσιά αντιπροσωπεία του -

Δ. Κιλκίς: Σε δράση τα μηχανήματα -

ΓΑΣΚ: Θρίλερ στη Νάουσα!

Στο τελευταίο δευτερόλεπτο της παράτασης κρίθηκε ο 2ος ημιτελικός μεταξύ του Ζαφειράκη και του ΓΑΣ Κιλκίς, με τους Ναουσαίους να παίρνουν τη νίκη με 26-25 και να στέλνουν τη σειρά σε τρίτο αγώνα την επόμενη Κυριακή (7/4) στο Κιλκίς.

Ο αγώνας ήταν δραματικός, με τις δύο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες με 22-22. Στο τελευταίο δευτερόλεπτο της δεκάλεπτης παράτασης ο Βλάχος ευστόχησε σε πέναλτι για τους γηπεδούχους γράφοντας το τελικό 26-25.

Έτσι ο Ζαφειράκης ισοφάρισε τις νίκες σε 1-1 και όλα θα κριθούν σε τρίτο αγώνα, στην έδρα του ΓΑΣ.

Τα πεντάλεπτα: 3-1, 4-2, 5-4, 6-6, 8-6, 12-7 (ημχ.), 14-9, 16-11, 17-12, 20-14, 21-17, 22-22 (κ.α.), 22-23, 26-25

ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ: Βλάχος 9, Διδασκάλου 2, Χατζηγεωργίου 4, Ρότζιος 2, Μήτσικας, Πετρίδης, Βακκάς 4, Τσαγκέρας, Καραβίτης 2, Βραχιολίδης 2, Πινακούδης, Σιδηρόπουλος 1, Σιούλης, Τζουβάρας, Μπουμπουλέντρας.

ΓΑΣ ΚΙΛΚΙΣ (Λαζαρίδης): Κοβλακάς, Ιλερής 6, Δούγιας 5, Κουτσίδης, Β. Τοκατζόγλου 4, Σ. Φαχουρίδης 1, Γιαβασίδης 3, Α. Φαχουρίδης 2, Τριανταφύλλου, Μέγκας 3, Σακαλής, Μαυρόπουλος, Βιολιτζής 1, Πιστόλας, Α. Τοκατζόγλου, Βαφειάδης.

Διαιτητές: Κατσίκης- Μιχαηλίδης, Κόκκινη: 56’ Διδασκάλου, 69:58 Μαυρόπουλος, Δίλεπτα: 7-2, Πέναλτι: 7/9-2/5