Σάββατο, 13 Απριλίου, 2024

Διευρύνουν τη συνεργασία τους -

Παρασκευή, 12 Απριλίου, 2024

Αίας: Νίκη στο κιλκισιώτικο ντέρμπι

Έναν ωραίο αγώνα του β’ Γύρου του πρωταθλήματος της ΕΣΠΕΜ παρακολούθησαν οι πάρα πολλοί  λάτρεις του Βόλεϊ που παρευρέθηκαν στο Κλειστό Γυμναστήριο της πόλης μας, το μεσημέρι του Σαββάτου 19/12/2015. Αντιμέτωποι στις δυο μεριές του φιλέ  οι τοπικές ομάδες Κορασίδων Βόλεϊ της πόλης μας με «γηπεδούχο» την ομάδα Α.Σ.ΑΙΑΣ ΚΙΛΚΙΣ και «φιλοξενούμενη» την ομάδα ΑΠΟ ΑΤΛΑΣ ΚΙΛΚΙΣ.

aiasΟ αγώνας έληξε με νίκη 3-1 υπέρ της ομάδας του ΑΙΑΝΤΑ (25-19,19-25,26-24,25-10). Στον α΄ Γύρο του Πρωταθλήματος  ο αγώνας είχε λήξει επίσης υπέρ του ΑΙΑΝΤΑ ΜΕ 3-0 ΣΕΤ.

Το μεσημέρι της Κυριακής 20/12/2015 επίσης, ο ΑΙΑΣ  έδωσε δυο ακόμη αγώνες  στο ΔΑΚ Αλεξάνδρειας.

Πρώτα στις 14.00 η ομάδα των Γυναικών του ΑΙΑΝΤΑ πάλεψε για τη νίκη απέναντι στην πολύ καλή ομάδα του ΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ  στον α’ γύρο του Τοπικού Πρωταθλήματος γυναικών, όπου αν και κέρδισε το 1ο σετ με μια πολύ καλή προσπάθεια, τελικά έχασε τον αγώνα με 3-1 σετ.

Στη συνέχεια οι Παγκορασίδες και το μέλλον του ΑΙΑΝΤΑ, σ έναν πολύ ωραίο αγώνα κατάφεραν να κερδίσουν την αντίστοιχη ομάδα του ΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ με 3-0 σετ  (25-13,27-25,25-17) αφήνοντας τις καλύτερες εντυπώσεις στην κερκίδα που τις ακολουθεί σε κάθε αγώνα, σκαρφαλώνοντας έτσι στη 2η από τις  8 θέσεις του βαθμολογικού πίνακα, πίσω από τον περσινό πρωταθλητή, Πιερικό Κατερίνης.

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ:

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΕΣΠΕΜ: ΣΑΒΒΑΤΟ 9/1/2016 , ώρα 16.00 στο γήπεδο της Κατερίνης , ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ – Α.Σ ΑΙΑΣ ΚΙΛΚΙΣ

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΕΣΠΕΜ: ΚΥΡΙΑΚΗ 10/1/2016 , ώρα: 14.00 στο ΔΑΚ ΚΙΛΚΙΣ , Α.Σ.ΑΙΑΣ ΚΙΛΚΙΣ – ΓΑΣ ΒΑΦΥΡΑΣ Δ. ΔΙΟΥ

ΓΥΝΑΙΚΕΙΟ ΤΟΠΙΚΟ  ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ: ΚΥΡΙΑΚΗ 10/1/2016 , ώρα: 16.00 στο ΔΑΚ ΚΙΛΚΙΣ , Α.Σ.ΑΙΑΣ ΚΙΛΚΙΣ – ΑΠΟ ΑΤΛΑΣ ΚΙΛΚΙΣ