Δευτέρα, 22 Απριλίου, 2024

Το ΠΑΣΟΚ για τη παθολογική ΓΝΚ -

ΑΟΚ: Ο πρώτος τα παίρνει όλα! -

Άρης: Πρώτη ήττα στο πρωτάθλημα

Με το πλασματικό 4-1 σκορ ηττήθηκε στην τέταρτη αγωνιστική του πρωταθλήματος ο Μ.Γ.Σ. Άρης Παντελεήμονα από την Δόξα Χέρσου πραγματοποιώντας ακόμη μια καλή εμφάνιση.

Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που είχαν τον έλεγχο της αναμέτρησης σκοράροντας δυο φορές, την πρώτη με πέναλτι, ενώ στο δεύτερο μισό η ομάδα του Μ.Γ.Σ. Άρη Παντελεήμονα ήταν αυτή που πήρε τα ηνία πετυχαίνοντας την μείωση του σκορ με τέρμα του Παπαδόπουλου Σταύρου στο ξεκίνημα του ημιχρόνου ενώ στη συνέχεια βρέθηκε σε δυο περιπτώσεις πολύ κοντά στην ισοφάριση.

Στα τελευταία δέκα λεπτά η γηπεδούχος Δόξα πέτυχε άλλα δυο τέρματα φτάνοντας τελικά στο τελικό 4-1 σκορ που την έφερε μόνη πρώτη στον βαθμολογικό πίνακα.

Μετά και το τέλος της τέταρτης αγωνιστικής η ομάδα βρέθηκε στην 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 9 βαθμούς και συντελεστή 11-5 τέρματα.

Επόμενη αναμέτρηση για τον Μ.Γ.Σ. Άρη Παντελεήμονα το Σάββατο 1 Νοεμβρίου στις 15:00 εντός έδρας με την Αλέξανδρο Κιλκίς για την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος.