Στις κάλπες για τους υποψήφιους -

Οι δήμαρχοι για το 2ο τμήμα ΑΕΙ -

Πέμπτη, 11 Απριλίου, 2024

Άθλος Κιλκίς: Μετάλλιο σε Πανελλήνιο

Το Γ Πανελλήνιο Κύπελλο Ταεκβοντο της Αθλητικης Ομοσπονδίας Ταεκβοντο (ΑΟΤΕ) πραγματοποιήθηκε στο Ωραιοκαστρο Θεσσαλονικης στις 19 και 20 Οκτωβρίου 2019.

Η συμμετοχή  φίλων και αθλητών από όλη την Ελλάδα ήταν μεγάλη. Από τον Α.Σ.Άθλος Κιλκίς συμμετείχε ως αθλητής ο Ανανιάδης Σίμος στους άνδρες στην κατηγορία κιλά -60  όπου κατέκτησε την Τρίτη θέση και το χάλκινο μετάλλιο.

Ο προπονητής του συλλόγου Πουντζουκιδης Κων/νος και ο βοηθός προπονητή Μουτσάκης Αναστάσιος δήλωσαν ικανοποιημένοι από τις εμφανίσεις του αθλητή τους και ότι ήταν γι αυτούς μια ακόμη δυνατή εμπειρία με επιτυχία και μετάλλιο για τον σύλλογο που δείχνει το υψηλό επίπεδο αγωνιστικής κατάστασης που βρίσκεται το αθλητικό δυναμικό.