31 Μαΐου, 2021

Σπουδαίες εμφανίσεις αθλητών ΓΑΣΚ

Το Σάββατο 29/5 πραγματοποιήθηκε το διασυλλογικό πρωτάθλημα της κατηγορίας Κ18 στα Γιαννιτσά με τη συμμετοχή αρκετών συλλόγων της κεντρικής Μακεδονίας. Ο ΓΑΣ Κιλκίς συμμετείχε στους αγώνες δίνοντας συνέχεια στις καλές εμφανίσεις των αθλητών του.

Η Βασιλική Καραμανίδου έτρεξε στα 800μ. για πρώτη φορά και κατάφερε να τερματίσει σε 2.36.31 δείχνοντας πως έχει τις δυνατότητες να τρέξει την απόσταση σε πολύ καλούς χρόνους. Η επίδοσή της την έφερε στην 3η θέση και στο χάλκινο μετάλλιο.

Ο Νίκος Ευθυμίου, αθλητής της κατηγορίας Κ16, συμμετείχε στην σφαιροβολία και κατάφερε στην καλύτερή του βολή να ρίξει την σφαίρα στα 9,87μ. Ο νεαρός αθλητής μάλιστα ήταν άτυχος καθώς αυτή η επίδοση ήταν ίδια με αυτή του 8ου αθλητή, ο οποίος όμως είχε καλύτερη δεύτερη βολή. Έτσι αρκέστηκε στην 9η θέση κι έχασε την ευκαιρία για ακόμα τρεις προσπάθειες ώστε να «κυνηγήσει» βολή πάνω από τα 10μ.

Τους αθλητές συνόδεψε ο προπονητής της αγωνιστικής ομάδας του ΓΑΣΚ, Φίλιππος Μισαηλίδης.