Κορονοϊός: Η ύφεση συνεχίζεται… -

Δευτέρα, 1 Φεβρουαρίου, 2021

Με ένα κλικ περιήγηση στο “Κήπο” -

Πρωταθλητές Ελλάδος από Μάνδρες

zotos-kyrzotou-dimΈχουν κατακτήσει τα πάντα και συνεχίζουν χωρίς σταματημό! Ο Κυριάκος Ζώτος και η Δήμητρα Ζώτου αναδείχθηκαν Πρωταθλητές Ελλάδος στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Εφήβων – Νεανίδων, που πραγματοποιήθηκε το σαββατοκύριακο στις Σέρρες.

Επίσης ο Αλέξης Προδανάς κρέμασε και αυτός μετάλλιο στο στήθος του. Με αυτές τις επιτυχίες ο Γ.Σ. Μανδρών βρίσκεται μεταξύ των είκοσι καλύτερων συλλόγων σε όλο τον κλασικό αθλητισμό.

Ο Κυριάκος Ζώτος κυριάρχησε για ακόμη μια φορά την πρωτιά στη δισκοβολία με βολή στα 53.71μ., ενώ ήταν δεύτερος στη σφαιροβολία με βολή στα 18.08μ. Από την μεριά της η Δήμητρα Ζώτου στη σφυροβολία των Νεανίδων κατέκτησε την πρώτη θέση έχοντας επίδοση 54.18μ., και πήρε το αργυρό μετάλλιο στη δισκοβολία, στέλνοντας τον δίσκο στα 43.26μ.

Οι επιτυχίες όμως των αθλητών του Γ.Σ. Μανδρών δεν σταμάτησαν εδώ, καθώς ο Αλέξης Προδανάς ήταν δεύτερος με 63.20μ. στη σφυροβολία ανεβαίνοντας έτσι στο δεύτερο σκαλί του βάθρου. Ο Γιώργος Κορακίδης παρά την μικρή σχετικά εμπειρία στην κατηγορία ήταν τέταρτος με 56.84μ. στο ίδιο αγώνισμα, με τον Νίκο Μανωλίδη να καταλαμβάνει την δωδέκατη θέση στο δίσκο με 45.32μ.

Πηγή: ΠΡΩΤΗ ΣΕΛΙΔΑ