Επίσκεψη Στεφανή για το ΠΚΕΕΥΕ -

“Στη ΝΔ κάποιοι τρώνε δικούς της” -

Τετάρτη, 3 Φεβρουαρίου, 2021

Παντελεήμονας: 1η νίκη στο πρωτάθλημα.

Τους τρεις βαθμούς πήρε για πρώτη φορά στο φετινό πρωτάθλημα ο Μ.Γ.Σ. Άρης Παντελεήμονα στην αναμέτρηση με αντίπαλο τον Μεσιανιακό μετά το νικηφόρο 4-2 που συνδυάστηκε και με καλή απόδοση. Πέτυχε τρία τέρματα στο πρώτο ημίχρονο με τον Χαρίτο Χρήστο να πετυχαίνει τα πρώτα δυο στο ξεκίνημα της αναμέτρησης και τον Φαρμάκη Αστέριο να σφραγίζει με ένα δικό του τέρμα ουσιαστικά την νίκη πριν την συμπλήρωση του πρώτου ημιώρου.

Στο δεύτερο ημίχρονο πολύ γρήγορα το σκορ διαμορφώθηκε σε 4-0 με το τρίτο προσωπικό τέρμα του Χαρίτου Χρήστου στην αναμέτρηση δίνοντας έτσι την ευκαιρία συμμετοχής και σε νεαρότερους ποδοσφαιριστές να αγωνιστούν.

Το τελικό 4-2 κρίνετε δίκαιο με τους φιλοξενούμενους να πετυχαίνουν δυο τέρματα το τελευταίο τέταρτο κερδίζοντας τις εντυπώσεις αλλά όχι και κάτι περισσότερο.

Επόμενη αναμέτρηση για τον Μ.Γ.Σ. Άρη Παντελεήμονα το Σάββατο 13 Οκτωβρίου στις 16:00 εκτός έδρας με αντίπαλο την Ελπίδα Μικροκάμπου για την πέμπτη αγωνιστική του πρωταθλήματος.