Κορονοϊός: Η ύφεση συνεχίζεται… -

Δευτέρα, 1 Φεβρουαρίου, 2021

Με ένα κλικ περιήγηση στο “Κήπο” -

Πήγε στη Βρύση και …κρύωσε

(Βίντεο) Ο Κιλκισιακός έχασε το 2ο ματς των πλέι-οφ για την άνοδο στη Γ` Εθνική, αφού ο γηπεδούχος του χθεσινού (Τετάρτη) αγώνα, Απόλλωνας Κρύας Βρύσης κατάφερε να επικρατήσει με 2-1 και  να κάνει το “δύο στα δύο”. και να πάρει σαφές προβάδισμα για την άνοδο στη Γ” Εθνική κατηγορία.

kilkisiakos-kryabrysiΠαρά το γεγονός ότι οι Κιλκισιώτες ξεκίνησαν δυνατά, στην εκπνοή του ημιχρόνου οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι σε ανατροπή που έκανε ο Ματετζίδης, και ο Νύρλος άνοιξε το σκορ. Στο δε αμέσως επόμενο λεπτό (πρώτο των καθυστερήσεων) έκαναν και το 2 – 0 με τον Κίτσα.

Στην επανάληψη ο Κιλκισιακός κυριάρχησε, αλλά έχασε πολλές ευκαιρίες, για να μειώσει στο 90′ με πέναλτι που κέρδισε ο Βέργος και εκτέλεσε εύστοχα ο Μπελίτσας.

ΑΠΟΛΛΩΝ: Σκαπέρδας, Γ. Παπαδόπουλος, Σ. Παπαδόπουλος, Μπρέγκου (74′ Δ. Βοτάρης), Μισαηλίδης, Α. Βοτάρης, Γ. Κίτσας, Πετρίδης, Π. Κίτσας, Νύρλας (89′ Δανιηλίδης), Γκότσης (41′ Σιδηρόπουλος).

ΚΙΛΚΙΣΙΑΚΟΣ: Πεχλιβανίδης, Καλόνικος, Κομπαλία, Χότζα, Ματετζίδης, Σ. Παπαδόπουλος, Μπελίτσας, Λογγινίδης (80′ Παρπουτσής), Τακαβάκης (69′ Βέργος), Παντελιάδης, Σωκρ. Παπαδόπουλος (61′ Μάναλης).

Στο άλλο παιχνίδι της αγωνιστικής: ΑΣ Ειρηνούπολης – Μουδανιά  0-1