Αποχαιρετισμός στον Γιώργο Γίτσο -

ΝΔ: Δυσαρέσκεια στη Βόρ. Ελλάδα -

Δ. Κιλκίς: 50 έκτακτες προσλήψεις -

Νίκησε τον Άρη, άγγιξε την πρωτιά

Τη νίκη με 29-17 πανηγύρισε στην έδρα του ο ΓΑΣ Κιλκίς ολοκληρώνοντας έτσι τις αγωνιστικές του υποχρεώσεις στον πρώτο γύρο του πρωταθλήματος.

Πλέον, η ομάδα του Κιλκίς σε συνδυασμό με την ήττα του Φαίακα Κέρκυρας στην Άρτα έφτασε σε απόσταση αναπνοής από τους νησιώτες και η υπόθεση πρωτιά θα κριθεί στο μεταξύ τους παιχνίδι τη νέα χρονιά.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, ο Άρης κατάφερε να είναι αναταγωνιστικός για ένα ημίχρονο, όπου μάλιστα ήταν και μπροστά στο σκορ για ένα μεγάλο χρονικό διάστημα.

Στο δεύτερο μέρος όμως, οι γηπεδούχοι ανέβασαν την απόδοσή τους και κατάφεραν από τα πρώτα λεπτά να πάρουν μια διαφορά ασφαλείας φτάνοντας στο τελικό 29-17.

Τα πεντάλεπτα: 2-3, 2-5, 3-5, 6-7, 7-8, 11-11 (ημχ.) 14-12, 16-12, 19-13, 22-15, 25-16, 29-17

ΓΑΣ ΚΙΛΚΙΣ (Γιάννης Λαζαρίδης): Κουσίδης 2, Γιαβασίδης 5, Δούγιας 5, Ψάρρας, Ιλερής 3, Κοβλακάς, Μέγκας, Σακαλής 1, Τριανταφύλλου, Τοκατζόγλου Α. 4, Τοκατζόγλου Β. 1, Φαχουρίδης Α., Φαχουρίδης Σ. 2, Γρηγοιάδης 4, Πιστόλας 2, Μαυρόπουλος.

ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Αντώνης Καρυπίδης): Κοέν, Ευστρατίου, Μαυρίδης 2, Τσακωνιάτης 5, Γιαβρόγλου 1, Μεϊμαρίδης 2, Τσιρτσουρίδης 1, Παπατέρπου 3, Τζίνεβης 2, Λαφτσόγλου, Καλοκίδης, Όρκας 1.

Διαιτητές: Μαυρίδης-Μπουγιάκας, Δίλεπτα: 2-4, Πέναλτι: 1/2-2/4.