Ξανά στη θλιβερή “κανονικότητα” -

Αποχαιρετισμός στον Γιώργο Γίτσο -

ΝΔ: Δυσαρέσκεια στη Βόρ. Ελλάδα -

Μαχητικός ο ΓΑΣΚ – έχει παράπονα απ` τη διαιτησία

gaskilkisΈνας μαχητικός ΓΑΣ Κιλκίς απέδειξε για άλλη μια φορά γιατί φέτος είναι η έκπληξη του πρωταθλήματος. Η ομάδα του Νίκου Γεωργιάδη απέσπασε ισοπαλία 24-24 από τον ΠΑΟΚ, ενώ θα μπορούσε να κερδίσει, έχοντας τον έλεγχο στην μεγαλύτερη διάρκεια του ματς. Ο «δικέφαλος» του Βορρά –που έχασε έδαφος για την 2η θέση- ανέβασε στροφές στο τελευταίο 15 λεπτό.

Το τελικό 24-24 θεωρείτε ότι διαμορφώθηκε από το διαιτητικό δίδυμο των Τσιάνα και Πατιού που αδίκησε τους Κιλκισιώτες με τις υποδείξεις του ”χαρίζοντας” στους φιλοξενούμενους ένα υπερπολύτιμο γι’ αυτούς βαθμό.

Να σημειωθεί ότι δώδεκα λεπτά πριν το φινάλε ο ΓΑΣΚ ήταν μπροστά με διαφορά τεσσάρων γκολ (22-18), για να ισοφαριστεί όμως  23-23 στο 58΄ και 24-24 στο 59`. Στη συνέχεια ο ΠΑΟΚ αστόχησε στην επίθεση που είχε στα 14δευτερόλεπτα πριν το τέλος, ενώ ΚΑΙ ο ΓΑΣΚ αστόχησε σε νεκρό χρόνο!

gaskilkis1Οι φίλοι του ΓΑΣΚ ευχαριστήθηκαν από τη μαχητικότητα και το πάθος που έβγαλαν στο παρκέ οι αθλητές, ανταμείβοντάς τους μ’ ένα παρατεταμένο χειροκρότημα στο τέλος του αγώνα και ανανέωσαν το ραντεβού τους για την επόμενη αγωνιστική σεζόν, αφού η τιμωρία της έδρας θ’αναγκάσει το Γ.Α.Σ.Κ. ν’αγωνιστεί χωρίς φιλάθλους στο τελευταίο εντός έδρας παιχνίδι με το Φοίβο.

Τα δεκάλεπτα: 2-3, 9-7, 14-11 (ημχ), 18-15, 22-19, 24-24.

ΓΑΣ Κιλκίς (Νίκος Γεωργιάδης): Κριεζής, Τζιώκας 1, Κυπραίος 2, Δούγιας 2, Γρηγοριάδης 2, Γιαβασίδης, Χοτζούδης 5, Λασκάκης, Δελημύτης, Δημάκης 1, Μαραντίδης, Τριανταφύλλου, Δεληγιάννης 4, Σκάρλος.

ΠΑΟΚ (Στέλιος Υετίων): Ζάγκας, Παλάσκας 12, Γουργούμης, Πίτσιος 1, Κοκκώνης, Αποστολίδης Β., Ιλερής, Ιωαννίδης 3, Πετρίδης 2, Περβανάς, Τσάτσος 4, Καράγγελος, Τσίλης 2, Σεβαστίδης, Κεσίδης, Παπαδόπουλος.

Δίλεπτα: 5-4 // Πέναλτι: 2/2 – 8/10.