Νέα κρούσματα: Λίγα αλλά …πολλά! -

Κινητοποιήσεις για τα διόδια -

Πέμπτη, 21 Ιανουαρίου, 2021

Κιλκισιακός: Ζευγάρωσε τις νίκες στα φιλικά!

Δεύτερο φιλικό τη Κυριακή για τον Κιλκισιακό και ισάριθμη νίκη με 5-1 εκτός έδρας επί του Διγενή Άνω Ποροΐων.

Η ομάδα του Λεωνίδα Υφαντίδη είχε διάθεση, έβγαλε αρκετά καλά στοιχεία στον αγωνιστικό χώρο, δημιουργώντας καταστάσεις στην αντίπαλη περιοχή, και δεν απειλήθηκε στο αμυντικό κομμάτι.

Στο 14′ ο Πιπερτζής ξεπέρασε και τον αντίπαλο τερματοφύλακα και άνοιξε το σκορ, και στο 26′ ο Μπελίτσας με σουτ έξω από τη περιοχή έκανε το 2-0. Λίγο αργότερα ο Δρόσος είδε την εκτέλεση πέναλτι να αποκρούεται από τον τερματοφύλακα των γηπεδούχων.

Στο 66′ ο Νούκα βρήκε με κάθετη πάσα τον Μεπλίτσα που έκανε το 3-0, και δύο λεπτά αργότερα έπειτα από φάση διαρεκίας ο Τοπαλίδης ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-0.

Στο 73′ ο Ρετσινάς έκανε τη σέντρα και ο Παρπουτσής με πλασέ εν κινήσει χρείστηκε και αυτός σκόρερ, ενώ στο 80′ ο Καρράς δεν υπολόγισε σωστά πετυχαίνοντας αυτογκόλ.

ΚΙΛΚΙΣΙΑΚΟΣ: Κολιοφούκας, Νικολαΐδης, Ραφαελίδης, Παλάσκας, Ματεντζίδης, Μίλκας, Μπελίτσας, Παρπουτσής, Πιπερετζής, Λογγινίδης, Δρόσος. Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι Ιωαννίδης, Ρετσινάς, Πασχαλίδης, Καρράς, Κουραλίδης, Αναστασιάδης, Τοπαλίδης και Νούκα.