Νέα οχήματα στο Δήμο Παιονίας -

Χωρίς δομή Αναφοράς το Κιλκίς -

Ανδρίτσος: Ανακρίβειες ΠΟΕΔΗΝ -

Κιλκισιακός: Δέχτηκε 5 “ροπαλιές”

(Βίντεο) Αναμενόμενη μεν βαριά δε η ήττα που γνώρισε σήμερα ο Κιλκισιακός στο Καυτανζόγλειο, αφού ο Ηρακλής τον φιλοδώρησε με πέντε ροπαλιές (5 – 1).

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και προηγήθηκαν στο ημίχρονο με 2 -0, καθαρίζοντας ουσιαστικά το ματς.

Μόλις στο 7′ ο Παπαδόπουλος έκανε «σεφτέ» στα γκολ με την φανέλα του Ηρακλή κι άνοιξε το σκορ, ενώ στο 44′ ο Υφαντίδης έκανε τη σέντρα από τα δεξιά με τον άτυχο Παλάσκα να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.

Με την σέντρα του 2ου ημιχρόνου, ο Κιλκισιακός ξαναμπήκε στο ματς μιας και με κοντινή κεφαλιά ο Ραφαηλίδης μείωσε σε 2-1. Ωστόσο τρία λεπτά αργότερα ο Ρόβας έδωσε πάλι αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα του.

Το σκορ πήρε διαστάσεις προς το φινάλε, με τον Ρόβα να χρίζεται και πάλι σκόρερ για το 4-1 και τον Κρυστάλλη να διαμορφώνει το τελικό 5-1 στις καθυστερήσεις.