ΕΝΙΚ: Στηρίξτε το νοσοκομείο μας -

Περιπατητές: Υπέρ της μονάδας αλλά… -

Τρίτη, 23 Φεβρουαρίου, 2021

Καραγιάννης: 3ος στην Ελλάδα

Την περασμένη Κυριακή ο σύλλογος Καραγιάννης Ευρωπού συμμετείχε στους αγώνες πάλης στην άμμο με μια αποστολή 18 αθλητών στην Παραλία Κατερίνης. Στους αγώνες συμμετείχαν συνολικά 224 αθλητές και αθλήτριες.

karagiannis_europouΟ κιλκισιώτικος σύλλογος κατέκτησε δυο χάλκινα μετάλλια στους εφήβους, με τον Κυριακίδη Παύλο στα 80 κιλά και τον Καφετζή Πέτρο στα 70 κιλά.

Στους αγώνες ανδρών κατέκτησε ένα χρυσό μετάλλιο με τον Παυλίδη Θεοδόσιο στα 90 κιλά και ένα χάλκινο μετάλλιο με τον Καφετζή Πέτρο στα 70 κιλά.

Ο Κυριακίδης Ιωάννης που αγωνίστηκε στα +90 κιλά αντρών σταμάτησε στην πέμπτη θέση λόγω τραυματισμού. Στην συνολική βαθμολογία συλλόγων ο σύλλογος Καραγιάννης κατέκτησε την τρίτη θέση.

Έτσι ο Παυλίδης Θεοδόσιος θα συμμετέχει με την εθνική αντρών στο παγκόσμιο πρωτάθλημα που θα γίνει στην Κροατία 3-6 Ιουνίου στην πόλη Fazana.

Το Δ.Σ. του συλλόγου ευχαριστεί όλους τους αθλητές που αγωνίστηκαν, τους γονείς και τους φίλους, που ήταν για μια ακόμα μια φορά παρόντες.