Πέμπτη, 21 Ιανουαρίου, 2021

Περί τους 500 οι εμβολιασμοί -

Τετάρτη, 20 Ιανουαρίου, 2021

Επιστροφή στις νίκες

Επιτυχημένο ήταν το ξεκίνημα του δευτέρου γύρου του πρωταθλήματος για τον Μ.Γ.Σ. Άρη Παντελεήμονα καθώς νίκησε την Α.Ε. Πεδινού με 2-0 σκορ.

Η αναμέτρηση ξεκίνησε ιδανικά μιας και μόλις στο 5ο λεπτό προηγήθηκε με τέρμα του Πεΐδη Κωνσταντίνου «εξαργυρώνοντας» το δυναμικό ξεκίνημα της ομάδας. Το ίδιο δυναμική ήταν όμως και η συνέχεια με τον ίδιο ποδοσφαιριστή να έχει δοκάρι δέκα λεπτά αργότερα και με τον Χαρίτο Χρήστο να πετυχαίνει στο 45ο λεπτό το 2-0 με το έβδομο προσωπικό του τέρμα στο πρωτάθλημα.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Μ.Γ.Σ. Άρη Παντελεήμονα αρκέστηκε στις πολλές αναξιοποίητες ευκαιρίες που δημιούργησε, έχοντας και δεύτερο δοκάρι με τον Χαρίτο Χρήστο, φτάνοντας τελικά στην τέταρτη νίκη της στο πρωτάθλημα.

Μετά την ολοκλήρωση και της δωδέκατης αγωνιστικής η ομάδα βρίσκετε στην 8η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 14 βαθμούς και συντελεστή 14-19 τέρματα.

Επόμενη αναμέτρηση για τον Μ.Γ.Σ. Άρη Παντελεήμονα την Κυριακή 16 Δεκεμβρίου εκτός έδρας στις 15:00 με αντίπαλο τον Στερναϊκό Μεγάλης Στέρνας.