Εξανέστη από το… βήμα του twitter -

Την Πέμπτη η Λαϊκή του Κιλκίς -

Έργα 1,2 εκατ. για συντήρηση δρόμου -

Εξαιρετικός και πάλι ο Γ. Παπαδόπουλος

papadopoulos-giannis-gaskilkis*Στον  6ο Ημιμαραθώνιο Δρόμο  “Θανάσης Σταμοπουλος” – Τερμάτισε στην 3η θέση με νέα ατομική επίδοση.

Με απόλυτη επιτυχία τόσο οργανωτική , όσο και αγωνιστική διεξήχθη την Κυριακή 7 Απριλίου  ο 6ος Ημιμαραθώνιος δρόμος με την επωνυμία “Θανάσης Σταμόπουλος” , που διοργανώθηκε  από τον Σύλλογο Δρομέων Τρικάλων και τελούσε υπό την αιγίδα της Περιφέρειας Θεσσαλίας – Περιφερειακή Ενότητα Τρικάλων .

Στον αγώνα Ημιμαραθώνιο Δρόμο με διαδρομή Καλαμπάκα-Τρίκαλα σημειώθηκε νέο ρεκόρ συμμετοχών που έφτασαν περίπου τις 900 , μεγάλος νικητής ήταν ο Μιχάλης Παρμάκης με 1:06:28 , στην 2η θέση τερμάτισε ο Κώστας Πούλιος με επίδοση 1:07:14 ,ενώ στην 3η θέση με ατομική επίδοση 1:09:36 τερμάτισε ο Γιάννης Παπαδόπουλος του ΓΑΣ Κιλκίς.

Στις γυναίκες 1η τερμάτισε σε χρόνο 1:27:13 η Βασιλική Καραγεωργάκη την ακολούθησε η Μυρσίνη Κολύφα με 1:30:10 και την τριάδα έκλεισε η Τρικαλινή Αθανασία Φίλιου με  1:34:03 .