Εξανέστη από το… βήμα του twitter -

Την Πέμπτη η Λαϊκή του Κιλκίς -

Έργα 1,2 εκατ. για συντήρηση δρόμου -

Εμφαντική η Εθνική στο Κιλκίς

xantbol-001Νέα νίκη επί του Ισραήλ πέτυχε στο Κιλκίς η Εθνική Ελλάδας στο χάντμπολ επικρατώντας με το καθαρό 30-22 στον δεύτερο φιλικό αγώνα που έδωσε μέσα σε δυο μέρες με τον αντίπαλό της.

Η μεγάλη νίκη σημειώθηκε στο Κλειστό του Κιλκίς, χθες Τετάρτη 2 Νοεμβρίου, με το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα να μην ξεκινά καλά τον αγώνα και να έπεται στο σκορ. Με την πάροδο του χρόνου, όμως, οι παίκτες του Νίκου Γραμματικού ανέβασαν την απόδοσή τους, προηγήθηκαν 14-11 στο ημίχρονο και τελείωσαν τον αγώνα στο τελευταίο 15λεπτο, ανεβάζοντας τη διαφορά στο τελικό 30-22.

Κορυφαίοι σκόρερ για τη «γαλανόλευκη» ομάδα ήταν οι Ζαμπούνης (6 γκολ), Μάλλιος, Τζούφρας και Χερουβείμ (από 4), ενώ για τους Ισραηλινούς διακρίθηκαν οι Τόρκενιτζ με 6 και Πέρες με 5 γκολ.